Yeni Oyunlar Listesinde Bu Hafta (19 – 25 Temmuz)

Yeni Oyunlar Listesinde Temmuz ayının sonuna yaklaşıyoruz

2021 yılında çıkan yeni oyunlar hakkındaki yazılarımıza bu hafta da devam ediyoruz. Kısacası bu hafta umduğumuz kadar yoğun bir liste olmasa da dikkat çekici bazı yapımlar var. İşte önümüzdeki hafta çıkacak oyunlardan seçtiklerimiz…

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed (PlayStation 4, Switch, PC) – 20 Temmuz

Yeni oyunlar listemizin bu haftaki ilk konuğu aksiyon rol yapma türünde. Özetle anime tarzı grafiklerin hakim olduğu oyun aslında klasik bir yapımı modern ortama taşıyor. Japon yapımlarına aşina oyuncuların özellikle tanıdığı bir serinin geri dönüşünü temsil ediyor. Orijinalinde yapım PlayStation Portable’a çıkmış.

Cris Tales (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, Stadia, PC) – 20 Temmuz

Sıradaki oyunumuz ise rol yapma oyunlarının temel bileşenlerini içeren klasik bir sıra tabanlı oyun. Lakin bu oyundaki karakterlerimiz hem savaş içinde hem de zaman içinde yer değiştirme kabiliyetine sahip. Ayrıca her bir karakter kendi özel yetenekleriyle donanmış durumda. Zaman manipülasyonu gibi konularla ilgilenen ve eski tip oyun tiplerinden hoşlanan biriyseniz bu haftaki oyununuz bu.

Death’s Door (Xbox Series X/S, Xbox One, PC) – 20 Temmuz

Bu hafta yeni oyunlar listemizin bu yapımı ise Xbox tarafını ilgilendiriyor. Kısacası oyunda ölüm üzerine eski efsaneler üzerine kurulan bir evrendeki macerayı bir karga gözünden yaşıyoruz. Oyunda kayıp bir ruhun peşine düşüyoruz ve bu bizi ölümün dokunmadığı diyarlara kadar götürüyor.

Ender Lilies: Quietus of the Knights (PlayStation 5, PlayStation 4) – 20 Temmuz

Bu ay sırasıyla PC ve Xbox için çıkışını gerçekleştiren oyunun çıkış sırası şimdi PlayStation konsollarında. Haftanın bir diğer Japon tarzı rol yapma oyununda bu sefer bizi iki boyutlu grafikler ve aksiyon karşılıyor. Özetle bu oyunda da yıkılmış bir krallığın kalıntıları arasındaki gizemi çözmemiz gerekiyor.

Last Stop (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 22 Temmuz

Bağımsız bir macera yapımı olan Last Stop, bu hafta yeni oyunlar listemize katılıyor. Günümüz Londra’sında geçen yapım kendine haz üç boyutlu grafikleriyle oldukça çekici bir görünüme sahip. Oyunda üç farklı karakterin üç farklı hikayesini oynuyoruz. Ne var ki bu hikayeler bir noktada buluşuyor. İşte buradaki gizemi de çözmek size kalıyor.

Orcs Must Die 3 (Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 23 Temmuz

Efsane seri üçüncü yapımıyla bu hafta yeni oyunlar listemizde. Aksiyon ve kule savunması türündeki oyunda kısacası büyük bir katliam gerçekleştirmeniz gerekiyor. Çok sayıda senaryo modu ve çoklu oyuncu modları oyunda yer alıyor. Ayrıca oyunda savaş makineleri gibi birçok stratejik aracı iyi kullanmanız gerekiyor. Açıkçası serinin çok beklenen yeni oyunu bu haftanın yıldızları arasında.

Diğer haberler:

>> Sony PlayStation ve Netflix İyice Yakınlaştı: Oyun Sektörü Kıpır Kıpır

>> 2021 Yılının En Çok Yatırım Alan Sektörü Açıklandı: Rakamlar Dudak Uçuklatıyor