Oppo ekran konusunda kendini aştı. Yeni telefon ekranları nasıl olacak?

Oppo ekran konusundaki çalışmalara ile gündeme damgasını vurdu diyebiliriz. Bakın yeni telefon ekranları nasıl olacak.

Son dönemde özellikle Oppo ekran konusunda yaptığı çalışmalar ile gündemde kendinden söz ettirmeye başladı. Akıllı telefon üreticisinin son dönemdeki yaptığı satış atağının ardından şimdi de geliştirdiği teknolojiler ile gündeme gelmesi sevindirici.

Çentikli ekrana sahip telefonlar birçok kullanıcının canını sıkmaya başladı diyebiliriz. Ekran üzerindeki görüntünün tam ekran gösterilememesi bazen sorunlara yol açıyor. Apple dahil Oppo ve diğer üreticiler bu sorundan mustarip. Ve bu sorun konusunda en çok çalışan firmalardan biri olan Oppo nihayet ön kamerayı gizlemenin ve iyi fotoğraflar çekmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Oppo ekran üzerinde kamerayı gizlemek için bir yol buldu

Yeni cihazlarda kullanıcılara iyileştirmeler sağlamak için araştırma en önemli kriterlerden biri. Artık yükseltilecek özellikler yok gibi görünebilir, fakat yapılan arge çalışmaları böyle demiyor. Hala ekran gibi çok dikkat edilmesi ve üzerine çalışılması gereken özellikler var. Burada sadece stilde ve işlevsellikte bir iyileştirme uygulamak yeterli değil. Oppo ekran üzerinde yaptığı çalışmalar ile gelecek nesil telefonlar üzerinde ön kamerayı ekranın altına yerleştirmeyi planlıyor.Oppo ekran

Oppo ekran üzerinde kullanılacak bu yeni özellik sayesinde artık daha verimli telefonlar kullanabileceğiz. Şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile selfie kamerasını (ön kamera) tamamen gizlemek için ekran piksellerini küçülttüğünü söyledi. Ayrıca lensin görme yeteneğini geliştirmesine yardımcı olan yeni kablolama tekniklerini de geliştirdikleri biliniyor. Tüm bu iyileştirmeler yalnızca cihazın estetiğine yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda daha fazla görme kapasitesine sahip olacağı yine gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Objektifin yalnızca çok sayıda megapiksel kullanması değil, aynı zamanda dış dünya görüşünün her durumda sorunsuz olması da önemlidir. Burada unutmamalıyız ki ön kamera her türlü durumda çalışması gereken bir fonksiyon. Ve bu da ekranın parlaklık açısından sorunsuz olması anlamına geliyor. Oppo ekran konusunda yapacağı bu geliştirme ile rakiplerine de bir nebze olsun göz dağı vermiş olacak.

Oppo Ekran altı kamerayı ne zaman göreceğiz? 

Oppo ekran altı ön kamera geliştirmesinin tamamlandığı söyleniyor. Fakat bu özelliği yakın zamanda çıkması beklenen yeni Find X serisinde göremeyebiliriz. Bu yeni özelliğe sahip telefonların ilk örnekleri muhtemelen 2022 yılının başlarında tanıtılacak.

İlgili Haberler

>> Oppo A15s incelemesi, Uygun Fiyatlı Ürün Hakkındaki Yorumlarımız