Vivo X90 Küresel Lansman Tarihi Belli Oldu!

Vivo X100

Vivo X90 serisinin küresel lansman tarihi belli oldu. İşte ülkemizde satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Vivo’nun uzun süredir ülkemizde hizmet veren bir marka olduğunu biliyoruz. Özellikle fiyat performans tarafında sunduğu modeller bir hayli tercih ediliyor. Tabii ki bu uygun model algısının giriş seviye akıllı telefon olarak belirlenmediğini belirtelim. Yani söz konusu marka, orta ve üst segment modellerle de karşımıza çıkıyor olsa da piyasaya göre daha uygun bir fiyattan sunuluyor. Geçtiğimiz ay Vivo’nun tanıttığını X90 serisinin küresel lansman tarihi belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıtılar.

Vivo X90 Küresel Lansman Tarihi Belli Oldu!

Vivo X90

Geçtiğimizde haftalarda Vivo X90 serisinin ilk olarak Çin’de tanıtıldığını biliyoruz. Daha sonrasında ise söz konusu modelinin Avrupa’ya da geleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat ne zaman geleceği henüz bilinmiyordu. Sonunda ortaya çıkan posterlerle beraber X90 serisinin tanıtılacağı tarih belli oldu. 31 Ocak 2023 tarihinde küresel lansmanı gerçekleşecek olan Vivo X90 serisi ile birlikte 3 farklı model karşımıza çıkacak. Söz konusu seride Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro Plus modelleri yer alacak. Bununla beraber söz konusu modelinin teknik özelliklerinin modelin Çin versiyonu ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo X90

Özellikler tarafına baktığımız zaman serinin en güçlü modeli Pro+ versiyonu Snapdragon 8 Gen 2 yongası ile geliyor. Söz konusu modelin, 8 Gen 2 işlemcisine sahip ilk modellerden biri olduğunu da belirtelim. Düz X90 modelinde ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 9200 yongası bizleri karşılıyor. Ayrıca seriye ait tüm modellerde 120W hızlı şarj desteği bulunuyor. Bu sayede 5 dakika gibi kısa sürede edilen şarj ile tüm gün rahatlıkla idare edilebileceğini de ekleyelim.

Önümüzdeki günlerde Vivo X90 serisinin fiyatı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Bununla beraber Vivo’nun son zamanlarda piyasaya sürdüğü akıl telefonların Türkiye’ye de giriş yaptığını biliyoruz. Bu yüzden X90 serisinin de Türkiye’ye geleceği iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo Find X6 Kamera Tarafında Rakip Tanımayacak!