Oppo Find X6 Pro Kamera Canavarı Olacak!

Oppo Find X6 Pro

Oppo Find X6 Pro modelinin kamera detayları ve teknik özelliklerine ilişkin yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo’nun Find serisinin bir hayli ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Özellikle seriye ait tanıtılan son modeller, üst segment telefonlar olarak karşımıza çıkmıştı. Seriye ait herhangi bir model ülkemize gelmese de ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşecek WWDC etkinliğinde, Find X5 Pro modeli tanıtılmıştı. Söz konusu etkinlikte X5 Pro modelinin, hızlı şarj desteğine dikkat çekilmişti. Yakında tanıtılacak olan Find X6 Pro ise kamera tarafında rakip tanımayacak. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo Find X6 Pro Kamera Canavarı Olacak!

Oppo Find X6 Pro modelinin kamera tarafında bir hayli başarılı olacağına dair söylentiler bulunuyordu. Fakat teknik tarafta sunduğu özellikler hakkında ortaya çıkan herhangi bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda söz konusu modelin kamera özellikleri ortaya çıktı. İddialara göre Oppo Find X6 Pro modeli arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak. İlk olarak ana kameranın 50 MP çözünürlüğünde olacağını biliyoruz. Bu kamera, daha önce Xiaomi 12S Ultra modelinde görülmüştü. 1” sensör ile gelen model, f/1.8 diyafram açıklığına sahip.

Oppo Find X6 Pro

Xiaomi 12S Ultra modelinin ana kamera testlerinden hatırlayacağımız üzere, yeni modelin ana kamerasını özellikle düşük ışıkta bir hayli başarılı olacağını tahin ediyoruz. Aynı zamanda video tarafında optik imaj sabitleyici (OIS) özelliği de yer alacak. Arka kameralarda ikinci lensi ise Ultra geniş açılı lens olarak. IMX890 sensörünün kullanılacağı lensin de f/2.2 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtelim. Üçüncü lensin ise Telefoto lens olacağı da kesinleşti. 3X optik zoom özelliğine sahip olacak kamera, OIS özelliği ile geliyor. Bununla beraber diyafram açıklığı ise f/2.6 olacak.

Ön kameraya baktığımızda ise 32 MP çözünürlüğünde IMX766 sensörünü görmekteyiz. Oppo Reno 7 serisi ile karşımıza çıkan ön kameranın, biraz yetersi kalacağını tahmin ediyoruz. Fakat çözünürlük tarafında iyi işler çıkartan bir kamera olduğu için, her halükarda tatmin edecektir. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Oppo Find X6 Pro hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam edecektir. Ayrıca söz konusu modelin ülkemizde de satışa sunulacağına dair iddialar mevcut. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Turkcell uluslararası Ar-Ge projelerinde öncülüğünü sürdürüyor