En İyi Kameralı Telefon Açıklandı: DxOmark Lideri!

opop katlanır

En iyi kameralı telefon açıklandı. Rakiplerinin önüne geçen Oppo’nun Find X6 Pro modeli, şu ana kadar piyasaya sürülen en iyi kameralı akıllı telefon oldu. İşte geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen yeni Oppo modelinin sunduğu kamera performansı.

Akıllı telefonlarda kamera performansının bir hayli önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü sosyal medya devrindeyiz ve her yaşadığımız anıyı anında kaydedebilmek istiyoruz. Bunun için ise fotoğraf makineleri veya video kameralar taşımaktansa, o kaliteyi vermeyi amaçlayan güçlü telefonlara sahip olmak, kullanıcılara daha mantıklı geliyor. Bu yüzden son yıllarda piyasaysa sürülen bütün akıllı telefonların kamera odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Yapay zekanın da gelişmesi ile birlikte akıllı telefonların kamera performanslarının bir hayli sevildiğini de ekleyelim.

DxOmark platformu, her dönem, akıllı telefonlar arasında en iyi kameraya sahip akıllı telefonları puanlayıp listeliyor. Bu listelemenin doğruluğu için birçok parametrenin etkili olduğunu belirtelim. Örneğin renk doğrulu, zoom performansı ve kamera kurulumundaki her lensin başarısına kadar DxOmark testinin, tüm kulvarlarda akıllı telefonların kameralarını yarıştırdığını söyleyebiliriz. Oppo’nun Find X6 Pro modeli ise, DxOmark’ın paylaştığı listeye göre en iyi kameralı telefon olarak ilan edildi. Söz konusu modelin, tüm akıllı telefonlar arasında zirvede olduğunu söyleyelim.

En İyi Kameralı Telefon Açıklandı: DxOmark Lideri!

Oppo, Find X6 Pro’nun piyasadaki en iyi kameralı telefon olduğunu düşünüyor ve DxOMark da aynı fikirde görünüyor. 153 puanla telefon, Honor Magic5 Pro’yu bir puan ve Huawei Mate 50 Pro’yu üç puan geride bırakarak şimdiye kadarki en iyisi. Oppo Find X6 Pro şimdiye kadarki en iyi kameralı cep telefonu Üç dev sensörle donatılan Find X6 Pro, tüm odak uzaklıklarında mükemmel ayrıntılar sunar, düşük ışıklı ortamlarda gürültüyü en aza indirir.

En İyi Kameralı Telefon

Mükemmel video sabitleme sağlar. Yine de, DxOMark eleştirmenlerinin bazı şikayetleri vardı. Telefon, hem fotoğraflar hem de videolar için poz ölçümüyle tutarsız görünüyor. Ayrıca ana kameradaki 1 inçlik sensör sayesinde uzaktan grup çekimleri yapmanız gerekecek. Sınırlı alan derinliği, tüm büyük sensörlü akıllı telefonlarda görülen bir sorundur ve Find X6 Pro’ya özgü değildir.

İlgili Haberler

>> Turkcell ‘Gönül Bağı Projeleri’yle deprem yaralarını saracak