Oppo Find X6 Şirin Tasarımı İle Ortaya Çıktı!

Oppo Find X6

Oppo Find X6 modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. İşte ülkemize de gelmesi beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Oppo’nun Find serisinin bir hayli ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Özellikle seriye ait tanıtılan son modeller, üst segment telefonlar olarak karşımıza çıkmıştı. Seriye ait herhangi bir model ülkemize gelmese de ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşecek WWDC etkinliğinde, Find X5 Pro modeli tanıtılmıştı. Söz konusu etkinlikte X5 Pro modelinin, hızlı şarj desteğine dikkat çekilmişti. Yakında tanıtılacak olan Find X6 Pro ise kamera tarafında rakip tanımayacak.

Fakat her ne kadar kamera tarafında başarılı olabilecek bir akıllı telefon olarak sunulacak olsa da, tasarım anlamında kullanışlı bir form ile gelmesi kullanıcıları daha da mutlu edecektir. Çünkü geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan kameralar hakkındaki teknik özellik sızıntısı kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Fakat görselleri incelediğimizde ise, kullanıcıların hayal kırıklığına uğradığını tahmin edebiliyoruz. Çünkü zarar görmeye çok açık ve kullanışsız bir kamera çıkıntısı karşımıza çıkıyor. Bununla beraber seriye ait olduğu düşünülen üçlü kamera kurulumuna sahip modelin görüntüleri de gündemde. Söz konusu modelin Find X6 olduğu düşünülüyor.

Oppo Find X6 Şirin Tasarımı İle Ortaya Çıktı!

Oppo Find X6

Serinin Pro modelinin tasarım ayrıntıları incelediğimizde, ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu iki kameranın altında bir yardımcı lens daha yer alıyor. Bu lensin periskop lensi olacağına dair söylentiler. Mevcut sızıntıları incelediğimizde, Xiaomi 12S Ultra modelinin kullandığı kamera ile geldiğini biliyoruz. 1 inçlik sensöre sahip olan modelin, kamera tarafında başarılı olacağını söyleyebiliriz. Xiaomi 12S Ultra’nın kamera performansını değerlendirdiğimizde ise tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kamera konusunda başarılı bir model bizleri bekliyor.

Oppo Find X6

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, kullanıcının elinde görselleri sızdırılan modelin, kamera çıkıntısı tarafında göze çarpan bir forma sahip olduğunu görmekteyiz. Piyasadaki akıllı telefonlarda da benzer bir durum söz konusu olabiliyor. Fakat  kutu içeriğinden çıkan şeffaf kılıf, kamera çıkıntısını rahatlıkla kapatabiliyordu. Oppo Find X6 5G modelinin ortaya çıkan kamera çıkıntısını incelediğimizde ise, şeffaf kılıfla dahi kapatılamayacak kadar büyük bir çıkıntının yer aldığını görüyoruz. Bu da, telefonun masaya konduğunda çıkıntılı durmasına sebep olacaktır.

İlgili Haberler

>> Gmail Kargo Takibi Özelliği Nasıl Açılır?