Oppo Reno 10 Pro Böyle Görünecek!

Oppo Reno 10 Pro

Oppo Reno 10 Pro modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. İşte yakında tanıtılacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz Aralık ayında Çin sosyal medya platformu Weibo’da Dijital Chat Station kaynağı tarafından Oppo Reno Pro+ modeline ait olduğu iddia edilen tasarım ayrıntıları ortaya çıkmıştı. Sonunda aynı tasarım Reno 10 Pro modeli olarak karşımıza çıktı. Artık söz konusu serinin neredeyse tüm modelleri hakkında birçok ayrıntıya sahip olduğumuzu, hem tasarım hem de teknik özellik tarafında çoğu ayrıntıyı bildiğimiz söyleyebiliriz.

Oppo Reno 10 Pro Böyle Görünecek!

İlk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde Oppo Reno 10 Pro ve Pro+ modellerinin ön panelinde delikli ekran tasarımının yer alması bekleniyor. Bununla beraber serinin Pro modelinin arka tarafına baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Serinin Pro+ modelinde yine aynı lenslerin yer alacağını tahmin ediyoruz. Teknik özellik tarafına baktığımızda ise Oppo Reno 10 Pro modelinde periskop ünitesine yer verilmemesi bekleniyor. Yani seriye ait yalnızca Pro+ modelinde zoom tarafında performanslı bir model olacağını söyleyebiliriz.

Oppo Reno 10 Pro

Teknik tarafa baktığımızda ise Reno Pro modelinde Dimensity 8200 yonga seti yer alacak. Pro+ modelinin ise Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oppo Reno 10 Pro 2412 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip 6.7 inçlik bir ekran ile geliyor. Oppo Reno 10 Pro+ modelinde ise 6.74 inçlik biraz daha büyük bir ekranın karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Ekranın daha büyük olması, bazı kullanıcılara göre avantaj, bazılarına göre dezavantaj olabiliriz. fakat aynı oranda çözünürlük ve diğer ekran teknolojileri de arttırıldığı takdirdee büyük ekranın genlikle kullanıcılar için olumlu karşılandığını söyleyebiliriz.

Oppo Reno 10 Pro+

Ön kamera tarafında ise Oppo Reno 10 Pro modelde 32 MP çözünürlüğünde bir kameranın yer alması beklenirken serinin Pro+ modelinde ise 50 MP çözünebilen lens yer alacak. Seriye ait iki telefonda da 4.600 mAh bir pilin yer alacağını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Neden Tarih Verdi? Bakın Etkinlik İçin Hazırlık Yapılıyor?