Oppo Reno 5 GeekBench’de görüldü: İşte özellikleri!

Oppo Reno 5 GeekBench’de görüldü: İşte özellikleri!

oppo reno 5 pro 5g
Google News Abone Ol

Oppo’nun yakın zamanda tanıtılacak modeli Reno 5, GeekBench’de görüldü. Teknik özellikleri ortaya çıkan model hakkında işte tüm detaylar.

Çinli dev Oppo’nun, amiral gemisi serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yakın zamanda Oppo Reno 5’in, 65W hızlı şarj desteği, ve 4 farklı renk seçeneği suncağına dair söylentiler ortaya çıktı. Söz konusu söylentiler içerisinde teknik detaylarına dair net bir bilgi yoktu. GeekBench testinde görülen Ren­o 5 teknik özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Oppo Reno 5 Serisi iki işlemci ile gelecek

GeekBench testinde PDST00 ve PEGM00 adına sahip iki adet model ortaya çıktı. Bu modellerden bir tanesinin Oppo Ren­o 5, diğerinin ise Oppo R­eno 5 Pro olması bekleniyor. Daha önceden Oppo Ren­o 5 serisinin, üç yonga seti seçeneğiyle piyasaya sürüleceğine dair söylentiler vardı. Bunlar; Snapdragon 765G, Snapdragon 865 ve MediaTek Dimensity 1000+ işlemcileriydi. Fakat GeekBench veri tabanında ortaya çıkan iki modelin, Snapdragon 765G ve Dimensity 1000+ yongalarına sahip olduğu görülüyor. Snapdragon 765G kullanan modelin Oppo Reno 5, MediaTek Dimensity‘den güç alacak modelin ise Oppo Reno 5 Pro olması bekleniyor.

oppo reno 5oppo reno 5

GeekBench testinde PEGM00 model numarasına sahip Oppo Ren­o 5 olacağı tahmin edilen modelin, tek çekirdekli testte 616, çok çekirdekli testte ise 1.817 puan aldığını görmekteyiz. Snapdragon 765G işlemci kullanacak olan Oppo Re­no 5, 8GB RAM‘e sahip olacak. Serinin diğer modeli PDST00 model numarası ile gözüken, Oppo Reno 5 Pro olacağı tahmin edilen modelin ise GeekBench testinde, tek çekirdeklide 725, çok çekirdeklide ise 3.000 puan aldığı görülüyor. Aynı zamanda iki modelin de Android 11 ile kutudan çıkacağı ve 8 GB RAM ile geleceği görülüyor.

Ocak ayında tanıtılacak olan Xiaomi Mi 11 ve Samsung’un Galaxy S21 modeline bakacak olursak Oppo, zorlu bir sınavdan geçecek diyebiliriz. En üst modelinde MediaTek’in Dimensity 1000+ yongasını kullanacak olan Oppo Reno 5 Pro modeli, beklenilen performansı gösterebilecek mi, merak konusu. 2021’in Ocak ayında tanıtılması beklenen ve fiyatı henüz belli olmayan Oppo Reno 5 serisi hakkında sızıntılar gelmeye devam edecektir.

İlgili Haberler

>> Uzayan ekrana sahip Oppo X 2021 tanıtıldı!

>> OPPO INNO Day etkinliği teknolojik şölene imza attı


CEVAP VER