Oppo Reno 9 Sızdırıldı: Uygun Fiyatlı Canavar!

Oppo Reno 9

Oppo Reno 9 serisi sızdırıldı. İşte ülkemize de giriş yapacak uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefon serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz günlerde Oppo Reno serisine ait tanıtılacak modeller hakkında bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Sonunda yeni modelin  özellikle pil tarafında sunacağı özellikler hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Kasım ayında tanıtılacak olan Oppo Reno 9 serisinde kullanılacak işlemcinin, Qualcomm imzalı Snapdragon 778G işlemci olması bekleniyor. Opp­o Reno 9 Pro modelinde kullanılacak olan yonga seti ise MediaTek imzalı Dimensity 8000 yonganın olacağı biliniyor. Bununla beraber yeni modelin Türkiye’ye geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor.

Kasım ayı sonuna kadar Çin’de tanıtılması beklenen seri hakkında birçok detaya sahip olduğumuzu belirtelim. Ayrıca genellikle serinin önceki modelleri ülkemizde de satışa sunulduğu için, söz konusu serinin tanıtıldıktan aylar sonra ülkemize de giriş yapması bekleniyor. İşte Oppo Reno 9 serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 9 Sızdırıldı: Uygun Fiyatlı Canavar!

Oppo Reno 9

Oppo Reno 9 modelinde orta segment telefonlarda kullanılan Snapdragon 778G yongası yer alıyor. Ayrıca 64+2 MP arka kamera bulunacak. Pil tarafında ise 67W destekli 4.500 mAh’lık kapasitenin bulunduğunu da ekleyelim.

Oppo Reno 9

Serinin Pro modelinin tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, arka panelinde ikili kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameraların, çıkıntılı bir kuruluma sahip olduğunu belirtelim. Ön panelde ise 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel kullanılmış. Serinin Proı modeli 4.5000 mAh’lık devasa pil ile geliyor. Bu pili desteklemek için ise 67W hızlı şarj desteği yer alacak. İşlemci tarafında ise Dimensity 8100-Max yongasını görmekteyiz. Arka panelde bulunan kameralar, 50 MP ana kamera ve 8 MP ultra geniş açılı lens olarak sıralanmış durumda.

Serinin en üst modeli olarak tabir edebileceğimiz Oppo Reno 9 Pro+ modelinde ise 80W hızlı şarjlı 4700 mAh’lık pil yer alacak. Ayrıca bu modelin kamera tarafında üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Söz konusu kameralar 50 MP çözünürlüğünde Sony IMX890 lensi, 8 MP ultra gneiş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralanıyor. İşlemci tarafında ise Andorid’in en güçlü işlemcisi olarak Snapdragon 8+ Gen 1 yer alacak.

İlgili Haberler

>> Huawei Ürünlerinde Dikkat Çekici İndirimler Var!