Oppo Watch 46 mm Yorumları ve İnceleme: Google Wear Akıllı Saat Deneyimi

Oppo Watch 46 mm Yorumları ve İnceleme: Google Wear Akıllı Saat Deneyimi

Google News Abone Ol

Oppo Watch, Google Wear OS destekli bir akıllı saat. Doğrudan bileğinizden etkileşimler sunmak için bir Android veya Apple telefona bağlanan bu büyük ve güzel ekrana sahip akıllı saat hakkındaki yorumlarımızı aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.

Oppo Watch ile Google Wear OS platformu üzerinden arama yapabilir ve yanıtlayabilir, metinleri ve bildirimleri görüntüleyebilir ve yanıtlayabilir, fitness, uyku ve nabız takibi yapabilir. Ayrıca uygulamaları doğrudan saatinize yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Oppo Watch şık bir kutu ile birlikte geliyor. Bizim elimizdeki model 46 mm genişliğindeki ekrana sahip WiFi desteği sunan modeli. Ürünün kutusunun içinden manyetik şarj kiti ve hızlı kurulum kılavuzu çıkıyor.Oppo Watch

Saat, ilk başlattığınızda Google Wear uygulamasını indirip yüklemenizi istiyor. Bu uygulamayı yükledikten hemen sonra telefonunuzda OPPO Wear OS destekli saati kurmamı isteyen bir bildirim alıyorsunuz.Oppo Watch

Bu süreç hızlı ve kolay. Bittiğinde OPPO Watch, Google Wear uygulamasında görünüyor. Uygulama, hangi bildirimlerin görünmesini istediğinizi, hangi saat yüzünün seçildiğini ve hangi arka planların seçildiğini gösteriyor. İsterseniz bunları değiştirebiliyorsunuz. Google Wear uygulaması, bir dereceye kadar özelleştirme sunarken, çok basit ve kullanımı kolay bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

OPPO Watch ile Sağlık Takibi

Oppo ayrıca, Google Wear OS / Google Fit’i kullanmamayı tercih ederseniz, bildirimleri kontrol edebilen ve sağlık takibi yerleşik olan bir “Heytap Health” uygulaması sunuyor.  Heytap Health uygulamasının içi kullanıcının günlük aktiviteleriyle ilgili metrik ölçümlerle dolu.

Tasarımla ilgili ilk fark edilen şey ürünün Apple Watch’a benzediği. İki temel fark ise “çift eğimli ekran” ve “üst bölüm” olmaması.
Ekranın oldukça parlak ve güzel, özellikle açık havada kullanımı rahat. Her durumda okumayı kolay bulduğumu belirtmeliyim.

Yüksek piksel yoğunluğuna sahip ekran AMOLED teknolojisine sahip. Bu nedenle keskin ve canlı görünüyor.

Saatin kayış tasarımı oldukça hoş ve yumuşak silikon malzemeden üretilmiş. Kayışı kolayca yerine sabitleyebiliyorsunuz. Saatin sağ tarafında iki düğme bulunmakta. Üstteki Home ve  Uygulama Çekmecesi düğmesi olarak işlev görürken, alt kısımdaki tercih ettiğiniz uygulama / eylemle eşleştirilebilir (ki bu gerçekten kullanışlı bir çözüm.

Saat, varsayılan olarak metin mesajlarını görüntülüyor ve Wear uygulamasında diğer uygulama bildirimlerine geçiş yapabiliyorsunuz. Görünmesi gereken her uygulama için seçim yapılabiliyor. Rahatsız etmeyin ayarları ve bildirimleri tamamen devre dışı bırakma özelliği de var. Hatta bazı bildirimler saate fotoğraf bile gönderiyor.

Bu Akıllı Saat ile Görüşme Yapmanız Mümkün

Oppo Wear OS destekli saatin yerleşik bir hoparlörü ve mikrofonu var. Böylece arama yapabilir veya alabilirsiniz. Pil ömrü, en yoğun kullanım haricinde bir günü atlatmak için yeterli. “15 dakikada % 0 ila % 46 pil” dolum değeri doğru görünüyor. Bunu test etmek kolay oldu işim açıkçası. Kısa sürede bu kadar şarj uzunca süre saati kullanmanıza olanak saplıyor.

Saatin pili azaldığında, güç tasarrufu moduna geçmenizi istiyor (bunu istediğiniz zaman ayarlardan açabilirsiniz). Bu moda geçtiğinizde saatin pili neredeyse hiç azalmıyor. Günlerce kullanmanız mümkün kılınıyor. Tabii ki saatin akıllı işlevlerinden uzak kalıyorsunuz. Güç tasarrufu modu yine de sizi aramalar ve bildirimler konusunda uyarılar veriyor. Zamanı gösteriyor ve istek üzerine kalp atış hızı ölçümleri sağlayabiliyor.

Google Wear OS tabanlı bir saat Oppo Watch ile Google Asistan doğal olarak geliyor. Her zaman  “OK Google” algılamasını açabilir veya basit bir kaydırmayla Asistan’a erişebilirsiniz. Doğruluk oldukça başarılı.

Tabii ki inceleme döneminde Oppo Watch üzerinde çeşitli fitness takibi ve özelliklerini denedim. Yeni başlayanlar için iyi olacak video kılavuzları olan birkaç yerleşik hızlı vücut ağırlığı egzersiz programı var. Google Fit uygulaması aracılığıyla diğer birçok antrenman türünü takip edebilirsiniz. Ayrıca stresli zamanlarda yardımcı olan yerleşik bir nefes alma rehberi uygulaması da var.

Saatin arkasında, kalp atış hızı ve kandaki oksijen seviyelerini algılamak için kullanılan çeşitli sensörler ve şarj cihazı bağlantı pimleri bulunuyor. Fitness takibi gibi, kalp atış hızı takibi de standart özelliklere sahip. Ayarlarda tüm gün kalp atış hızı takibini etkinleştirebilirsiniz. İsteğe bağlı kalp atış hızı ölçümleri oldukça hızlı ve kolay. Oppo Watch saat tutarlı ve ortalamadan daha hızlı. Oppo Watch

Uyku takibi de oldukça başarılı. Gecenin yarısında uyanmaları yakalıyor. Hatta uzanıp uyumadığım zaman bile algılıyor.

Oppo Watch 46 mm akıllı saatin çok sayıda işlevsellik, harika görünüm ve parlak bir ekran arayan kullanıcılar için çekici bir ürün olduğunu düşünüyorum. Oppo’nun, saatin sadece başka bir klon olmadığı, bunun yerine birçok insan için iyi bir seçenek olduğu kendi yazılım ince ayarlarından ve geliştirmelerinden yeteri kadar serpme konusunda iyi bir iş çıkardığını söylemeliyim.

Oppo Watch 46 mm Wifi Teknik Özellikler

Bağlantı: Bluetooth ve WiFi (LTE modeli de mevcuttur)
Ekran türü: AMOLED “çift kavisli” ekran
Ekran boyutu: 1,91 inç (46 mm)
İşlemci: Snapdragon 3100 ve Apollo 3 Kablosuz SoC
Pil Ömrü: Akıllı Modda 36 saate kadar, Güç Tasarrufu modunda 21 güne kadar
Şarj: % 0 ile% 46 arasında 15 dakika (VOOC Flaş Şarj),% 0 ile% 100 arasında 75 dakika
Konum Teknolojisi: GPS + GLONASS
Su Direnci: 50 Metre su geçirmezlik / 5 ATM
Kalp Atış Hızı teknolojisi : 4 sensör

İlgili Haberler

>> OPPO Hızlı Şarj Teknolojilerinin Arkasındaki Hikaye!


CEVAP VER