Xiaomi Black Shark 5 Ortaya Çıktı: En İyi Oyuncu Telefonu Olabilir!

Black Shark 5

Xiaomi Black Shark 5 hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte markanın yeni oyuncu telefonu hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Black Shark serisinin yeni modeli Black Shark 5 ise GeekBench listelerinde görüldü. İşte ilk ayrıntıları ortaya çıkan yeni model hakkında sızdırılanlar.

Black Shark 5 Ortaya Çıktı: En İyi Oyuncu Telefonu Olabilir!

Black Shark 5 serisi ile karşımıza çıkması beklenen 5 ve 5 Pro modelleri, ilk olarak 30 Mart tarihinde gerçekleşecek lansmanda kullanıcıların karşısına çıkacak. Black shark 5 modelinde Snapdragon 870 işlemcisi karşımıza çıkarken, Pro modelinde ise Snapdragon 8 Gen1 yonga seti bulunacak.

Black Shark 5

GeekBench listelerinde görülen Pro versiyonu, tek çekirdeklide 1237 puan alırken çok çekirdeklide ise 3750 puanla karşımıza çıkıyor. Oyun telefonuna göre etkileyici bir puan olduğunu söyleyebiliriz. Fakat genellikle bazı markaların amiral gemisi modellerine daha yüksek bir puan karşımıza çıkıyor. Nu yüzden oyun odaklı bir telefonun, bazı markaların amiral gemisi modellerine göre daha düşük bir puana sahip olması Xiaomi Black Shark serisi açısından dezavantaj. Çünkü serinin önceki modellerinde Geekbench listelerinde piyasadaki amiral gemisi modellerinden daha yüksek bir puan almaktaydı. Bu yüzden güç olarak biraz beklentilerin altına düşecek bir model olarak karşımıza çıkabilir.

Pro modeli 2004 x 1080 çözünürlüğünde 144 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik bir panel ile sunulacak. 16 GB RAM’e sahip olacak modelin 120W şarj gücüne sahip 4650 mAh’lik batarya sahip olduğunu da belirtelim. Black Shark 5 modeli de aynı ekran özellikleri ile karşımıza çıkarken iki model arasındaki tek temel fark, serinin Pro olmayan modelinde sunulacak Snapdragon 870 işlemesi olacak.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Pro Ekranı Böyle Görünecek: Tasarımda Devrim(!)

>> En Özel iPhone Bakın Hangisi Olacak: Apple Açıkladı