iPhone 14 Pro Ekranı Böyle Görünecek: Tasarımda Devrim(!)

iPhone cihazınızın bozulduğunu

iPhone 14 Pro modelinin ekran tasarımı hakkında bazı sızıntılar gerçekleşti. İşte Eylül 2022’de tanıtılması beklenen yeni modeller hakkında ilk ayrıntılar.

iPhone serisi modelleri her ne kadar piyasanın lideri olarak görülse de kullanıcılar tarafından tasarım anlamında şikayet edilen birçok konu bulunuyor. iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı. Fakat sonunda artık iPhone 14 modelinin tasarımının çentikli ekran tasarımı ile gelmeyeceği kesinleşti diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan tasarım detayları ise, söz konusu iddiaları doğrular nitelikte. İşte iPhone 14 Pro modelinin piyasaya sürülmesi beklenen ekran tasarımı.

iPhone 14 Pro Ekranı Böyle Görünecek: Tasarımda Devrim(!)

iPhone 14 Pro

Geçtiğimiz günlerde henüz iPhone 14 serisinin tasarımları hakkında ortaya çıkan resmi bir detay bulunmuyorken, iPhone 15’in ekran altı kamera teknolojisine sahip olacağına dair iddialar ortaya çıktı. Fakat bir süre sonra iPhone 15 modellerinde böyle bir teknolojinin henüz söz konusu olamayacağı ortaya çıktı. Biz iPhone 15’i bir kenara bırakıp iPhone 14 serisine bakacak olursak yeni modelin artık delikli ekran tasarımı ile geleceğinin kesinleştiğini söyleyebiliriz. Sızdırılan bilgilere göre söz konusu delikli ekran tasarımında hem ön kamera bulunurken hem de FaceID için gerekli olan sensör bulunacak. Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde henüz resmileşen bir detayın olmadığını söyleyelim. Fakat iPhone 14 Pro modelinin görsele benzer bir ekran tasarımının sahip olacağı iddia ediliyor.

Genel olarak değerlendirdiğimizde yıllardır Android tarafında tam ekran hissiyatını yaşatabilmek adına Pop-Up kameralar ve delikli ekran tasarımları kullanıcıların karşısına çıkıyor. iPhone tarafından bir türlü vazgeçilemeyen çentikli ekran tasarımı, rakiplerinden tasarım anlamında geride kaldığına önemli bir işaret. Apple, rakiplerinin yıllardır kullanıcılara sunduğu teknoloji olan delikli ekran tasarımını iPhone 14 Pro ile birlikte artık kullanıcılara sunacak. Sonbaharda tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin tüm modellerinde bu tasarımın gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat serinin Pro modelinde delikli ekran tasarımının geleceği kesinleşti diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda iPhone 14 serisinin diğer modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Realme C31 Uygun Fiyatlı Giriş Segment Akıllı Telefon Olarak Karşımıza Çıkacak!

>> iPhone 15 Pro Kamera Konusunda Devrim Yaratacak: İşte Detaylar!