Otomobil Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu: İşte Yaşanan Tüm Gelişmeler ( 18 – 25 Nisan)

Honda ve Sony elektrikli

Otomobil dünyasında bu hafta ilginç gelişmeler yaşandı. Sizler için her hafta hazırladığımız otomobil dünyası haberlerini tek bir içerikte topladık. Hadi gelin tüm gelişmelere birlikte göz atalım.

Tüm dünyada otomotiv devleri yeni gelişmelere imza atıyor. Hatta Apple gibi şirketler bile otomobil üretmek için kolları sıvadığını açıklamıştı. Genel olarak bakıldığında otomotiv sektörüne çok ciddi bir yatırım yapıldığını görüyoruz. Bu nedenle her hafta yaşanan gelişmeler çok daha önemli hale geliyor.

Otomobil dünyasında bu hafta: Huawei ve Honda elektrikli araç atağına kalktı

Otomotiv dünyasında elektrikli otomobil rüzgarı esiyor. Birçok şirket araçlarını elektrikli üretmek için gerekli ekipmanları sağlamaya çalışıyor. Huawei firması elektrikli otomobili olan Cyrus Smart Selection SF5 tanıtımını yaptı. Bu aracın özellikle yüksek bir menzile sahip olması dikkat çekti.

Otomobil dünyasından bu hafta

Honda bildiğiniz üzere en büyük otomotiv şirketleri içerisinde yer alıyor. Bu marka tarafından yapılan açıklamalar ise oldukça radikal. Yaklaşık olarak 2040 yılına geldiklerinde bütün araçlarının elektrikli olacağını ifade eden bu şirket, otonom sürüş denemeleri yapıyor. Her ne kadar bu yakın bir tarih gibi görünse bile aslında neredeyse tüm otomotiv devleri elektrikli araç üretmeye çalışıyor.

Yılın otomobili ödülü ve Cadillac yeni aracı

Her yıl düzenli olarak seçilen yılın otomobili ödülü bu sefer farklı bir firmaya gitti. Alman otomotiv devi olan Volkswagen yeni elektrikli aracı ile birlikte bu ödüle layık görüldü. Volkswagen ID.4 aracı ödül alanlar içerisine girdi.

Cadillac ise yeni aracı olan Lyriq tanıtımını yaptı. Tamamen elektrikli SUV modeli olan bu araç iç tasarımı bakımından tam not aldı.

Tesla kazası hakkında açıklama yapıldı

Hatırlayacağınız üzere Tesla aracı ile kaza yapılmış ve 2 kişi ölmüştü. Elon Musk tarafından yapılan açıklamada aracın otonom sürüş özelliğinin aktif olmadığı ifade edildi. Birçok kişi Tesla otonom sürüş özelliğini bu konuda suçluyordu. Böylece şuçlamaların yersiz olduğu anlaşıldı.

Her hafta otomotiv dünyasında yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Otopilot Sürücü Koltuğu Boşken Kolayca Kandırılabiliyor

>> Huawei Elektrikli Otomobili Sonunda Tanıtıldı: Hiç Beklenmeyen Hamle