Otomobil Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı: İşte Haftanın Özeti (1-8 Şubat)

Otomobil dünyasında bu hafta
Google News Abone Ol

Otomobil dünyasında bu hafta neredeyse yer yerinden oynadı. Hadi gelin otomotiv alanında yaşananların bu haftaki özetine birlikte göz atalım.

Türkiye’de ve dünyada otomotiv sektörü çok ciddi bir şekilde dönüşüyor. Bazen bu dönüşüm çok sert yaşanırken kim zaman biraz daha hafifliyor. Pandemi süreci nedeniyle sert bir dönemden geçtiğimizi söyleyebiliriz.

Otomobil dünyasında bu hafta: Satışlar ve Tesla kamyonu

Bu hafta otomobil dünyası özellikle Türkiye’de yaşanan satışları konuştu. Araba kredilerinde yapılan faizlerin düşürülmesi ile birlikte otomobil ve hafif ticari araç piyasası güçlendi. Buna göre Ocak 2021 tarihinde bir önceki yılın aynı ayına göre otomobil satışlarında yüzde 60,6 artış yaşandı.

Otomobil dünyasında bu hafta

 

Buna ek olarak Tesla Semi isimli kamyon bir kere daha yollarda ortaya çıktı. Bu sefer yenilenmiş bir pencere tasarımı ve ön ile arka farlar da bazı küçük değişiklikler olduğu görülüyor.

Mercedes’ten yerli otomobil çıkışı ve Elon Musk

Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden bir tanesi olarak bilinen Mercedes Türkiye’deki yerli otomobil hakkında konuştu. Yapılan değerlendirmeler son derece olumluydu. Türkiye’nin otomobili girişim grubu olarak bilinen TOGG, sektöre olumlu katkılar sunacak denildi.

Elon Musk Tesla aracı alınmasını önermediğini söyledi. Elbette bunu standart araçlar için ifade etmedi. Bunun yerine üretim bandındaki araçların alınmaması gerektiğini söyledi. Otomobil dünyasında bu hafta Musk tarafından söylenen sözler büyük damga vurmuştu.

Otomobil dünyasında bu hafta

Opel Crossland modeli ve Apple Car dedikoduları

Opel Crossland aracının fiyatı daha doğrusu Türkiye fiyatı belli oldu. Buna göre Türkiye’de 216 bin 900 TL üzerinden satışa sunulacak. Bu araç yeni SUV modeli olarak görülüyordu.

Bu haftanın en önemli haberlerinden birisi de Apple ile Kia arasındaki görüşmelerin durdurulmasıydı. Apple şirketi ile Kia Motors arasında 3,6 milyar dolar düzeyinde anlaşma yapıldığı söyleniyordu. Bu dedikodular asılsız çıktı.

Bu haftanın otomobil haberleri genel olarak bu şekilde. Sizin bu haberler içerisinde en çok hangisi dikkatinizi çekti? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mercedes Yerli Otomobil Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

>> Apple Elektrikli Otomobil hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı


CEVAP VER