Otomobil Dünyasında Yaşananlar: İşte Öne Çıkan Gelişmeler (19 – 26 Nisan)

Benzinli araç kararına

Otomobil dünyasında yaşananlar yine oldukça heyecanlıydı. Hem Türkiye’de hem de dünyada birçok yeni gelişme ortaya çıktı. Sizler için bu haftanın en fazla dikkat çeken gelişmelerini bir araya getirdik.

Haftalık olarak verdiğimiz otomobil dünyası haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu hafta gerçekten de otomobil dünyasında çok ilginç gelişmeler ortaya çıktı. Özellikle elektrikli araç alanında adeta devrim gibi gelişmeler yaşanıyor.

Otomobil dünyasında yaşananlar: Mitsubishi ve Citroen gelişmesi

Mitsubishi bu yıl son derece ilginç bir araç ile gündeme gelecek. Renault Group ve Mitsubishi ortaklığı ile birlikte son derece ilginç bir tasarım konuşuluyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan tasarımlara baktığımızda adeta Renault Clio gibi olacağını söyleyebiliriz. Şirketin biraz daha piyasaya uygun araçlar geliştirmek istediğini görüyoruz.

Otomobil dünyasında yaşananlar

Bu haftanın en çok dikkat çeken bir diğer haberi ise Citroen ile ilgiliydi. Türkiye’ye uygun bir otomobil çıkaracaklarını söyleyen şirket böylece birçok kişiyi sevindirmiş oldu. Türkiye’de tanıtılacak olan bu aracın fiyat bakımından çok daha uygun olması bekleniyor. Konuşma yapan Citroën CEO’su Vincent Cobée olumlu değerlendirmelere yer verdi.

Yeni Mercedes reklamı ve elektrikli modeller

Yeni Mercedes reklamı büyük bir beğeni toplamayı başardı. 22 Nisan dünya gününe dikkat çekmek isteyen Mercedes oldukça büyük bir ilgi topladı. Şirketin elektrikli araç üreten alt markası ile bu çekimler gerçekleştirildi.

Bu haftanın belki de en bomba haberi Mercedes tarafından verildi. Şirket EQS SUV modelini kullanıcılarla paylaştı. Hem tasarım hem de özellikleriyle göze çarpmayı başaran bu yeni aracın birçok farklı özelliği bulunuyor. Elon musk bile bu elektrikli araç modelini önemli görüyor.

Bu haftanın otomobil haberlerini sizlerle paylaştık. Özellikle son dönemlerde elektrikli araçlara olan yönelimin artması ile birlikte bu tür haberler kendisine daha fazla yer bulmayı başarıyor. Peki sizin tüm bu otomobil haberleri içerisinden en çok dikkatinizi çeken hangisi oldu?

İlgili Haberler:

>> Honda Elektrikli Otomobil Devrimi Yapmak İstiyor: Rakamlar Belli Oldu

>> Citroen Türkiye İçin Otomobil Üretecek: Önemli Açıklamalar Yapıldı