Otomobil Dünyasında Haziran Sonu Haberleri: Bu Hafta Çok Heyecanlı Geçti (21 – 28 Haziran)

Mercedes araçları geri çağırma

Otomobil dünyasına Haziran sonu oldukça heyecanlı geçti. Bu haftanın haberlerini sizler için paket haline getirdik. Hadi gelin yaşanan tüm gelişmelere birlikte göz atalım.

Herkesin bir şekilde karşılaştığı otomotiv dünyasının haberleri dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta hem Türkiye’de hem de dünyada ilginç gelişmeler yaşandı. Bunlardan bazıları kullanıcıları sevindirirken kimileri ise üzdü. İlk olarak otoyollarda hız limitinin artırılması ile başlayalım.

Otomobil dünyasında Haziran sonu: Otoyollarda hız limiti ve Toyota Supra

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre otoyollarda hız limitleri artırılıyor. Konu ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hızı önermediğini ancak yol ve araç kalitesindeki iyileşme nedeniyle hız limitinde artış yapılabileceğini ifade etti. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde hız limitleri otoyollar için 20 kilometre artırılacak.

Otomobil dünyasına Haziran sonu

Hızlı ve Öfkeli serisini hatırlamayan yoktur. Bir zamanların en önemli sinema filmleri içerisinde yer alan Hızlı ve Öfkeli ilginç bir gelişmeye şahit oldu. Filmin yıldız ismi Paul Walker’ın kullandığı Toyota Supra tipi araç 550 bin dolar üzerinden satışa sunuldu. Bu gerçekten de son derece yüksek bir rakam. Böylece film setinde yer alan diğer araçların da satışı için herkes ikna oldu.

Yanardağdan güç alacak süper otomobil ve Tesla hava yastığı skandalı

Koenigsegg Automotive tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa gücünü yanardağdan alan bir araç üretilecek. Bu otomobil yanardağların saldığı karbondioksitten üretilen metanolden güç alacak. Böylece gerçekten de ateş gibi deyimi kullanılan bir araba piyasaya sürülmüş olacak. Aracın kullanıma sunulması uzun bir zaman alacak gibi görünüyor.

Tesla model S ne yazık ki kötü bir haber ile karşımıza çıktı. Bir TikTok fenomeni tarafından yapılan paylaşımda Tesla aracının hava yastıklarının aslında pek sağlam olmadığı görülmüş oldu. Sıfır kilometre olan bu aracın direksiyonunda bulunan sürücünün hava yastığı olduğu gibi yerinden çıktı. Otomotiv dünyasında çıkan haberleri hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Roadster Aracı Roket Motoru Kullanırsa Ne Olur: Cevabı Videoda (Video)

>> Otomobil Fiyatlarına Yeniden Zam Yapılacak: Birçok Otomobil Markası Fiyatlarını Güncelliyor