Türkiye ihtimalli Samsung Galaxy A22 4G modelinin fiyatı sızdırıldı

Samsung Galaxy A22 4G

Samsung’un Türkiye’de satılması beklenen modeli Galaxy A22 4G modelinin fiyatı ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Samsung’un A serisinin genellikle uygun fiyatlı modellerden oluştuğunu biliyoruz. Samsung ise bu uygun fiyatlı modellere bir yenisini daha ekliyor. Normalde Galaxy A22 modelinin 5G destekli versiyonunu bir süre önce görmüştük. Sonunda bu A22 modelinin 4G versiyonu da karşımıza çıktı. Bu modelin ise henüz 5G bağlantısına geçmeyen ülkelerde satılması bekleniyor.  Tabii ki bu ülkelerin arasında Türkiye’de bulunuyor. Muhtemelen hem uygun fiyatlı model olduğu için hem de 4G desteği ile geldiği için Galaxy A22 ülkemizde satışa sunulacaktır.

Türkiye ihtimalli Samsung Galaxy A22 4G modelinin fiyatı sızdırıldı

Genel olarak tasarım detaylarını incelediğimizde ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımının olduğunu sizlere söyleyelim. Bu ekran 6.4 inç boyutunda HD+ Super AMOLED 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel olarak karşımıza çıkıyor. Arka tarafta da ise dörtlü kamera kurulumunun bizleri karşıladığını belirtelim. Bu dörtlü kamera kurulumunda 48 MP ana kamera, bu kamerada optik imaj sabitleyici özelliğinin olduğunu da hatırlatalım, 8 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP Makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu dörtlü kamera kurulumun altında ise bir adet LED flaşın olduğunu sizlere söyleyelim.

galaxy a22 4g

Cihazın ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacağı düşünülüyor. Fakat henüz ne zaman satışa sunulacağı belli olmadığı halde fiyatının sızdırıldığını belirtelim. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip 4G destekli model 250 dolar civarında bir satış fiyatına sahip olacak. Orta segmente ait bir model olduğunu unutmayarak bir değerlendirme yaptığımızda, fiyatına göre rakiplerine kıyasla çok daha iyi performans gösterebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü söz konusu modelde, MediaTek tarafından geliştirilen Helio G80 yongası bulunuyor. Genel olarak bu işlemcilere sahip akıllı telefonları düşündüğümüzde ise Galaxy A22 4G modelinin satış fiyatından daha yüksek bir fiyata satıldığını söyleyebiliriz

Yeni modelin Türkiye’de tanıtımı tanıtılıp tanıtılmayacağına dair önümüzdeki günlerde yeni bilgiler olacaktır Galaxy A serisinin yeni modelinin Türkiye ihtimaline öğrenmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 modellerinin tanıtım tarihi belli oldu

>> iPhone Health uygulaması sağlık hizmetlerine büyük destek sunacak