Güzellik Hesaplaması Yapan Site Büyük Dikkat Çekiyor: Ne Kadar Güzel Olduğunuzu Hesaplayabilirsiniz

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız

Bugünlerde güzellik hesaplaması yapan site büyük bir talep görüyor. Hadi gelin bu web sitesine ve insanların neden bu kadar fazla ilgi gösterdiğine birlikte bakalım.

Güzellik dünyanın en değişken konularından bir tanesi. Bazıları kusursuz güzellik olduğunu savunurken kimileri bunun imkansızlığı üzerinde hemfikir. Bilim dünyası ise güzelliği çok farklı şekillerde açıklamaya çalışıyor. Sanatın bir dalı gibi görünse bile aslında güzelliği bilimsel olarak açıklamak mümkün.

Bilim dünyası tarafından yapılan açıklamalara göre genel bir simetriden bahsetmek mümkün. İnsanların güzel veya çirkin olduğunu açıklamaya çalışan bilim insanları ortalama yüz kavramını sürekli vurguluyor. Matematiksel olarak güzelliği ölçmek veya ortalama bir güzellik değeri belirlemek aslında zor değil. Bunun için gözler arasındaki ve gözler ile ağız arasındaki mesafeye bakmak gibi çeşitli teknikler var.

Güzellik hesaplaması yapan site bilimsel araştırmalara dayanıyor

Çeşitli oranların işin içine katılarak hesaplama yapıldığı bu uygulama basit bir şekilde çalışıyor. Yukarıda anlattığımız bilimsel teknikleri kullanan uygulama sizin ne kadar güzel olduğunuzu söylüyor. Birçok ünlü bu uygulamayı kullandı ve çeşitli oranlarda sonuç elde etti. Mesela Bella Hadid dünyanın en güzel kadını olarak seçildi.

güzellik hesaplaması yapan site

Hesaplamalara bakıldığında internet sitesinde genel olarak doğru sonuçların olduğu görülüyor. Fakat bu karşı tarafın güzel veya çirkin olduğu anlamına gelmiyor. Sadece bilimsel açıdan altın orana uyduğunu ifade ediyor. Hem sanatçılara hem de bilim insanlarına göre altın orana ne kadar uyum sağlanırsa o kadar fazla güzellik ortaya çıkıyor.

Uygulama nasıl kullanılıyor?

Bu uygulamayı kullanmak son derece basit.

  • İlk olarak bu bağlantıdaki web sitesine gidin.
  • Hemen ardından start butonuna tıklayarak çıkan ekranda cinsiyetinizi tercih edin.
  • Karşıdan düz bir şekilde çekilmiş fotoğrafınızı buraya yüklemeye çalışın ve fotoğrafınızı ekrandaki yüzün içerisine yerleştirin.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra karşınıza ne kadar güzel olduğunuzu söyleyecek bir panel çıkacak.

Uygulamayı kullanmak işte bu kadar kolay. Eğlence amacıyla yapılabilecek bu işlemler keyifli zaman geçirmenizi sağlayabilir.

İlgili Haberler:

>> Sedat Peker’in Sosyal Medya Erişimi Engellendi: İşler Çok Farklı Bir Noktaya Ulaştı

>> Elon Musk Türkiye’de Yargılanabilir Mi: Musk Hakkında Çok Tuhaf Bir Suç Duyurusunda Bulundular