Elektrikli Otomobillere Yönelim Çok Yüksek Boyutlara Ulaştı: Otomotiv Sektörü Yeniden Şekilleniyor

Yeni Nissan Micra

Elektrikli otomobillere yönelim beklenenden çok daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Özellikle son dönemlerde bu gözle görülür bir hale geldi. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Elektrikli araçların diğerlerine göre çok fazla artısı olduğunu söyleyebiliriz. Piyasada bu nedenle kendisine daha fazla yer bulmaya başlayan elektrikli araçlar ön plana çıkıyor. Ayrıca benzin ve diğer yakıtları kullanmadıkları için doğa dostu olduklarını söyleyebiliriz. Böylece birçok çevreci kuruluş bu tür otomobil modellerine daha fazla destek veriyor.

Tüm bunlara ek olarak herhangi bir aracın mutlaka iyi bir tasarıma sahip olması gerekiyor. Elektrikli araçlara bakıldığında tasarım açısından son derece modern bir çizginin olduğu görülüyor. Daha keskin yapıya sahip olan elektrikli araçlar kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanıyor. Özellikle spor araçlara ilgisi olanlar bu tür modelleri tercih ediyor.

Elektrikli otomobillere yönelim belirgin şekilde arttı

Yapılan yeni bir çalışma ile birlikte elektrikli otomobillere bakış açısı ortaya çıkarıldı. Almanya, Çin, Hindistan, İtalya, Japonya, Yeni Zelanda, Avustralya ve Singapur gibi ülkelerde yer alan kullanıcıların elektrikli araçlara bakış açısı incelendi. Verilere dikkat edildiğinde karşımıza ilginç bir tablo çıkıyor.

Elektrikli otomobillere yönelim

Çin merkezli verilere bakıldığında ankete katılan kişilerin yaklaşık olarak yüzde 48 gibi bir bölümünün elektrikli araç kullanmak istediği ortaya çıktı. İsveç merkezli araştırmalarda ise elektrikli araç tercih eden kişilerin oranı yine yüzde 48 boyutunda. Güney Kore en fazla elektrikli araç talep eden ülkeler içerisinde yer alıyor. Burada rakamlar yüzde 51 oranına kadar çıkıyor.

Benzin yakan araçların modası geçiyor mu

Araştırma sonuçlarına bakıldığında benzin ve dizel yakıt tüketen araçların geri planda kaldığı görülüyor. Ayrıca Avrupa gibi ülkelerde elektrikli araç şarj istasyonlarının artması olumlu bir gelişme. Birçok kullanıcı yakıt konusunda soru işaretlerine sahip olduğu için elektrikli otomobillere mesafeli davranıyordu.

Muhtemelen önümüzdeki yıllarda elektrikli araçlara olan talep daha fazla artış gösterecek. Peki siz elektrikli araçların ön plana çıkması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tesla Yapay Zeka Sistemini Kiralamak Artık Mümkün: Fiyatı Çok Uygun Olacak

>> Türkiye’de Otomobil Sahibi Olmak Zor Mu: Çarpıcı Araştırma Sonuçları Ortaya Çıktı