Pixelbook Go tanıtıldı! Hem hafif hem taşınabilir!

Pixelbook Go

Google, taşınabilirlik ve performans arayanlar için yeni çözümü Pixelbook Go’yu tanıttı. Pixelbook Go’nun özellikleri neler ve fiyatı ne kadar?

Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerini tanıtmış olduğu etkinlikte taşınabilirlik ve performans arayanlar için uygun fiyatlı Pixelbook Go’yu tanıttı. Özellikle iş hayatında taşınabilirliğin önemini vurgulayan Google, yeni laptopu ile rakiplerine taş çıkarıyor.

Pixelbook Go özellikleri ve fiyatı

Pixelbook Go’nun işlemci olarak üç ve ekran olarak iki farklı sürümü bulunuyor. 13.3 inç büyüklüğünde Full HD (1920 x 1080) çözünürlüğünde 16:9 oranlı dokunmatik ekran ile gelen laptop, gücünü Intel’in 8. nesil Core m3 işlemciden alıyor.

Baz modelinde 8 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi bulunan laptopta 2 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 2 adet USB Type-C girişi ile gelen Google’ın laptopu yaklaşık olarak 1 kilogram ağırlığı ile dikkat çekiyor.

Pixelbook Go

Google’ın yeni laptopunun bir de 4K (3840 x 2160) çözünürlüğünde modeli yer alıyor. Bu modelde Intel’in 8. nesil Core i5 ve Core i7 işlemcisi yer alıyor. 16 GB RAM ile gelen bu modelin 128 GB ve 256 GB SSD’li sürümleri de bulunuyor.

Kingston Kurumsal SSD modelleri için VMware Ready özeliğini duyurdu!

Her iki modelde de 802.11 a/b/g/n/ac 2 x 2 MIMO dual-band 2.5 Ghz/5.0 Ghz ve Bluetooth 4.2 bağlantı noktaları yer alıyor. 649 dolardan başlayan fiyatlar ile Amerika Birleşik Devletleri ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak.