PlayStation 5 Almak İsteyenlere Müjde!

Sony, PlayStation 5 almak isteyen oyuncuları rahatlatan açıklamayı gerçekleştirdi. Bildiğiniz gibi konsol, hem pandemi süreci hem de tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar sebebiyle bir dönem kolay kolay bulunamıyor, bazı noktalarda çoktan “tükenmiş” olduğu için çoğu oyuncu tarafından satın alınamıyordu. Sırf bu yüzden karaborsa satışların patladığı anlar da olmuştu. Neyse ki artık işler kolaylaşıyor.

Sony İnteraktif Yapımlar Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, kısa süre önce CES kapsamında bir sunum gerçekleştirdi ve PS5 tarafında yaşanan stok sorunun ortadan kalktığını, artık isteyen herkesin PlayStation 5’i daha rahat bulup satın alabileceğini duyurdu.

Öte yandan Ryan, güncel konsolun şimdiye kadar kaç milyon adet satıldığını da paylaştı. PS5, şimdiye kadar tam 30 milyon adet satılmış. Satış rakamları tarafındaki bir önceki açıklama, geçtiğimiz kasım ayında gerçekleştirilmişti ve o sıralar 25 milyon rakamı telaffuz edilmişti. Görünüşe göre iki açıklama arasındaki kısa süreçte 5 milyon adetlik satış gerçekleşmiş.

PlayStation 5, Kasım 2020’den bu yana raflarda

Konsol, Sony’nin ürettiği en yeni konsol unvanına sahip. Exclusive, yani platforma özel hazırlanan oyunlarla birlikte paket olarak sunulduğu dönemler de oluyor. Özellikle yakın zamanda satışa sunulan God of War Ragnarok, konsol satışlarının yükselmesinde önemli bir paya sahip.

PlayStation 5 Almak İsteyenlere Müjde!

PlayStation VR2 de şubat ayında geliyor

PlayStation VR2, Sony’nin yeni oyun konsolu için hazırladığı yeni nesil sanal gerçeklik seti. Çıkış tarihi olarak 22 Şubat belirlendi ve fiyatı da 550 dolar olarak açıklandı. TL olarak hesapladığımızda, 10 bin liranın üzerinde bir fiyat çıkıyor, ama tabii vergiler ve kâr payı ile bu rakamın daha da yükselmesi muhtemel.

Cihaz, 110 derecelik geniş görüş açısını rahatlıkla sunabilen OLED ekranla geliyor. Böylelikle pek çok VR oyununu ve VR destekli videoyu rahatlıkla deneyimleyebileceksiniz.
Ürün, önceki nesle kıyasla daha portatif ve kablolardan büyük ölçüde sıyrılmış yapısıyla da dikkat çekiyor. Sony, şu an bu ürünün desteklediği 500 civarı sanal gerçeklik oyununun olduğunu da bildiriyor.

VR destekli bazı oyunları sıralamak gerekirse:

Horizon Call of the Mountain
Star Wars VR
The Walking Dead VR
Resident Evil 4 VR
Resident Evil 8 VR
The Dark Pictures: Switchback VR
Cities VR – Enhanced Edition
Crossfire: Sierra Squad
The Light Brigade
Cosmonious High
Hello Neighbor: Search and Rescue
Jurassic World Aftermath Collection
Pistol Whip VR
Zenith: The Last City
After the Fall
Tentacular

İlgili Haberler

>> Huawei Yaptı! Kablosuz Kulaklıklı Akıllı Saat: Huawei Watch Buds