Poly, InfoComm 2023’te Yapay Zekâ Destekli Çözümlerini Tanıttı

Bir HP şirketi olan Poly, InfoComm 2023’te toplantıları daha da canlı kılan yapay zekâ odaklı yazılımlar içeren profesyonel sınıf ses ve video çözümleri paketine yapılan en son eklemeleri duyurdu.

.

HP Hibrit Sistemler Bölüm Başkanı Andy Rhodes, “HP, en iyi şekilde görünebilmeniz ve sesinizi duyurmanız için odanın içindeki ve dışındaki engelleri ortadan kaldıran çözümler sunma yolunda kararlılıkla ilerliyor. Herkesin tam bir netlikle görülebilmesi ve duyulabilmesine yardımcı olan yenilikçi yapay zeka özellikleriyle geliştirilmiş yeni nesil ses ve video teknolojisini sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Olağanüstü görüntü çözümleri

Daha fazla insanın ofise dönmesiyle birlikte Poly Studio X52 video bar, orta ölçekli toplantı alanlarında sanal toplantı deneyimlerini geliştiriyor. Hepsi bir arada video bar, grup, konuşmacı ve insan çerçeveleme gibi otomatik kamera çerçeveleme modları sunan Poly DirectorAI akıllı kamera teknolojisi ile deneyimi en üst düzeye çıkarıyor. 4K, 20MP kamera, herhangi bir görüntü bozulması olmadan konferans odasının en uzak köşelerine bile ulaşarak her katılımcının net bir şekilde görülebilmesini sağlıyor. Grup ve konuşmacı çerçeveleme özellikleri için yapay zeka odaklı yazılımda yapılan güncellemeler, yeni Poly DirectorAI Perimeter özelliğini ve diğer ses geliştirmelerini kapsıyor. Poly Studio X52, Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom için sertifikalı olup, BlueJeans by Verizon, GoTo ve RingCentral için yerel destek sertifikası bekleniyor.

Poly InfoComm, 2023'te Yapay Zekâ Destekli Deneyimlerle Yol Alıyor

Poly Video OS, tüm Poly video konferans cihazlarında birleşik bir deneyim sunuyor. En son güncellemesiyle Poly Video OS 4.1, toplantıların konuşmaya ve katılan kişilere odaklanmasını sağlamak için yeni özellikler ve iyileştirmeler getirdi:

Poly DirectorAI Perimeter teknolojisi cam duvarlar arasında daha iyi toplantı odası deneyimleri için katılımcıların hassas bir şekilde çerçevelenmesini sağlıyor. BT yöneticileri oda boyutlarını girebiliyor, böylece yapay zeka destekli teknoloji parametrelerinin doğru bir şekilde tanımlanması sağlanıyor; cam duvar veya pencerenin ötesindeki yüzleri yakalamayı engelleyebiliyor. Ayrıca, ses netliği geliştirmeleri, toplantı alanlarındaki cam ve sert yüzeylerin neden olduğu yankılanmaları ve ekoları minimum düzeye çekiyor.

Poly Studio E70 akıllı kamera toplantı alanlarında daha fazla esneklik için artık standart bir Ethernet kablosu kullanarak doğrudan Poly G7500 modüler video konferans sistemine bağlanabiliyor. Ethernet kablosu Studio E70 kameraya güç sağlayabiliyor ve daha kolay kurulum ile uygun maliyetli, esnek bir oda yapılandırması için 100 metreye kadar uzatılabiliyor.

Poly TC10 dokunmatik kontrol paneli, şimdi Android’de Microsoft Teams Rooms için toplantı kontrolünü destekliyor. Ayrıca, Microsoft Teams için bir oda planlama panelinin işlevselliğini sunarak oda kullanılabilirliği ve yerinde oda rezervasyonları hakkında daha iyi görünürlük sağlıyor. TC10 kontrol paneli de artık Microsoft Teams için deonaylandı.

Geniş mekanlar için Poly çözümleri

Poly G7500 Modüler Video Konferans Sistemi ve Shure Microflex Büyük Oda Paketleri, büyük toplantı alanları için sorunsuz çok satıcılı çözüm sunmak üzere Android’de Microsoft Teams Rooms için ortaklaşa onaylandı. Kullanıcılar artık video, bilgi işlem ve DSP ses çözümlerini entegre ederek optimum Microsoft Teams Rooms deneyimi sağlayan test edilmiş ve onaylanmış çok satıcılı bir çözüm seçeneğine sahip.

Poly Studio E70 ve HP Mini Konferans Bilgisayarı, büyük toplantı odaları için Zoom sertifikasına sahip olup, müşterilere Windows üzerinde Zoom Rooms için eksiksiz bir akıllı çözüm sunuyor. Çift kamera sensörü ve 12. nesil Intel® Core™ i7 işlemcinin güçlü kombinasyonu, Zoom onaylı Akıllı Yönetmen deneyimi de dahil olmak üzere Zoom Room özelliklerinin yüz yüze ve uzaktan katılımcılar için daha eşitlikçi toplantılar sunmasını sağlıyor.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone 15 ile Renk Seçenekleri Genişliyor: Pembe ve Yeşil Seçenekler de Geliyor

. . . .