Porsche 959 Anısına Yepyeni Bir Otomobil Üretiliyor: Çok Özel Proje!

Porsche 959 anısına

Efsane otomobillerden bir tanesi olarak bilinen Porsche 959 anısına yepyeni bir model üretiliyor. Bu model en az onun kadar özel olacak. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Porsche hiç şüphesiz dünyanın en büyük otomotiv firmalarından birisi. Üstelik köklü bir şirket olması onun otomobil alanında bu gücünü pekiştirmesini sağlıyor. Bugüne kadar Porsche markası sayısız araç üretti. Ancak bunlar içerisinde bazıları popülerliğini eskisi kadar devam ettiriyor. Hatta şirket onun anısına yeni bir otomobil üretmeyi düşünüyor.

Elbette bahsettiğimiz araç 959 modelinden başka bir tanesi değil. 1984 yılında yapılan ralliyi kazanarak markayı onurlandıran bu araç, şimdilerde yeni bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor. Ancak eskisi ile kıyaslandığında önemli bir çok fark ortaya çıkacak.

Porsche 959 anısına bakın ne yapılacak

Otomotiv sektörü son dönemlerde adeta büyük bir çıkmaz içerisine girdi. Her ne kadar yeni tasarımlar ortaya konulsa bile yine de bu tıkanma hissediliyor. Firmalar konuyla alakalı farklı çözümler tercih etti. Porsche ise daha çok eski modellerini yenileme kararı aldı. Özellikle de bunlar içerisinden öyle bir efsane var ki onun üretimi için oldukça iyi bir tasarımcı ile pazarlık yapılıyor.

Porsche 959 anısına
Marc Philipp Gemballa ile birlikte çalışan şirket son derece özel bir proje üretmek istiyor. Bu proje 911 modeli türünde olacak. Ancak asıl amaç 959 anısını yaşatabilmek. İşte tam da bu nedenle tasarım açısından bazı noktalarda değişiklik yapılacak. Mesela arka kısım büyük kavis yerine daha ince bir detaya sahip olacak.

Porsche şık bir tasarım istiyor

Üretilecek olan bu yeni otomobil modelinde, Euro 6 motor uyumu yer alacak. Ayrıca arazi kullanımına uygun bir spor otomobil için gerekli tüm donanımlara sahip olacak. Böylece arazide spor araç kullanmak isteyenler için son derece iyi bir alternatif sunacak.

Bu otomobil modelinin 911 Turbo ve 911 Turbo S yükseltme paketlerine sahip olacağı da söyleniyor. Peki siz bu araçla ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yeni Tesla Roadster Tanıtım Tarihi 2022’ye Ertelendi

>> Audi Elektrikli Aracı E-Tron GT Modelini Tanıttı