Porsche Formula E yarışlarında Mobil EV 
yağları ve sıvıları kullanılacak!

otomobil dünyasında geçen hafta

Mobil, Porsche Formula E yarışları için Mobil EV elektrikli güç aktarma sistemleri yağ ve sıvılarını tedarik etmeye başladı.

Yüksek ısı ve ağır çalışma şartlarında dahi yüksek koruma ile yağlama sağlayan Mobil, Alman lüks spor otomobil üreticisi Porsche ile olan. ticari faaliyetlerini ve teknik ortaklığını daha da genişletmek üzere önemli bir adım attı.

Bu kapsamda Mobil, Formula E yarışlarının 2019/2020 sezonunda Porsche elektrikli. araçlara yüksek performanslı Mobil EV markalı elektrikli güç aktarma sistemleri yağ ve sıvılarını tedarik etmeye başladı.

LG ve Qualcomm geleceğin otomobilleri için el sıkıştı!

Böylelikle dünyanın en iyi yarış takımlarının tercih ettiği bir yağ markası olan Mobil, Suudi Arabistan’da start alan yeni Formula E sezonuyla. birlikte elektrikli araçlar yarışları dünyasında da ilk kez yerini almış oldu.

Porsche Formula E Yeni teknik ortaklık; World Endurance Şampiyonası, IMSA WeatherTech Spor Otomobil Şampiyonası, Porsche Mobil 1 SuperCup, Porsche Carrera. Cup ve dünyanın farklı yerlerinde yapılan sayısız müşteri yarışı da dahil olmak üzere Mobil’in Porsche motorsporları faaliyetlerindeki etkinliğini daha da artıracak. 

Motorsporlarında Mobil

Motorsporları, Mobil’in ürün gamına yönelik teknolojiyi geliştirmek için kusursuz bir test alanı oluşturarak. pistlerde ve günlük kullanımda araçların performans ve verimliliğini daha da artırıyor. Mobil bilim insanları ve mühendisler, dev otomobil üreticileri ile yapılan ortaklıklar yoluyla elde edilen bilgi birikimiyle en yeni teknolojileri geliştirmek üzere sınırları zorluyorlar.

Elektrikli araçlara yönelik yarışlarda mücadele eden araçlar ise; iletkenlik, soğutma ve malzeme uyumluluğu da dahil olmak üzere, otomobilin batarya paketleri için avantaj sağlayan Mobil’in yüksek performanslı yağlama teknolojilerinden yararlanıyorlar.

Son derece zorlu yarışlarda yer alan dünyanın en iyi yarış takımlarının birçoğunun tercih ettiği bir yağ markası olan Mobil; Aston Martin Red Bull Racing, NASCAR’ın Sprint Cup Serisinde Stewart-Haas Racing, FIA World Endurance Şampiyonası’nda Porsche, Bentley. ve Toyota Gazoo Racing, IMSA WeatherTech Spor Otomobil Şampiyonası’nda Corvette Racing, Porsche Kuzey Amerika, Lexus ve Acura/Caterpillar ve dünyanın farklı noktalarındaki diğer yarış takımlarına katkı sağlıyor.