Gitti Paralar! Terk Edilmiş 1000 Tane Porsche ‘a Bakın Ne Oldu…

Okyanusun ortasında, binlerce araba yandı bitti kül oldu. Bunlardan bin tanesi, çoğumuzun hayallerini süsleyen Porsche arabalardı. İşte detaylar.

Bloomberg’te yer verilen bir haber, otomobil tutkunlarını üzecek cinsten. Bildiğiniz gibi Porsche, özellikle lüks araç ve hız tutkunu otomobil severlerin önem verdiği markalar arasında yer alır. Tasarım çizgisinden tutun da motor gücüne ve haliyle fiyat faktörlerine kadar pek çok konuda kolay kolay ulaşılabilir bir marka değil. Hal böyleyken, tam 1000 tane Porsche aracın yanıp kül olması da üzücü.

Haberin detaylarına biraz daha girecek olursak, Atlantik’te, terk edilmiş bir gemiden söz ediliyor. Bu gemide, Volkswagen Grubu’na ait yaklaşık 4 bin otomobil bulunuyordu. Bildiğiniz gibi VW, aynı zamanda Porsche’un da sahibi. Bunun haricinde, Audi, Bentley, Bugatti ve Lamborghini gibi markalar da aynı şirket çatısı altında bulunuyor. Hani bir otomobil tutkunu için neredeyse “rüya kadro” diyebiliriz.

İşte bu gemi, okyanus ortasında yanmaya başladı ve personel de hemen yardım çağrısında bulundu. Portekiz Donanmasından yapılan açıklamada, 22 kişiden oluşan personelin tamamen kurtarıldığı ve tıbbi bir müdahaleye gerek olmadığı bildirildi. Otomobiller için ise bir şey yapılamadı ve hepsi yandı. Geminin sahibi şirket ise, artık kocaman bir enkaz halini alan geminin kalıntılarını toplamak için çalışmalar yürütüyor.

Aslına bakarsanız özellikle pandemi süreci sebebiyle pek çok sektörde olduğu gibi otomobil sektöründe de sıkıntılar bulunuyordu. Hem personel tarafında hem de çip tedariği tarafında çeşitli problemler vardı. Tüm bunlara bir de bu yangın olayı eklendiğinde, işlerin biraz daha zorlaşacağını tahmin etmek zor değil.

Gitti Paralar! Terk Edilmiş 1000 Tane Porsche 'a Bakın Ne Oldu...

Google Automotive, önümüzdeki yıllarda, yollardaki en yakın arkadaşınız olabilir ve araba sürüş deneyimlerini daha kolay hale getirebilir.

CES 2022 itibarıyla tanıtılan Google Automotive, önümüzdeki yıllarda satın almayı düşündüğünüz pek çok arabada olacak. Android 12’ye benzer bir sistemle size sunulacak ve dokunmatik olarak kontrol edilebilecek. Tabii ki her otomobil üreticisi, kendisine özel arayüzü tasarlayıp bu sisteme entegre edebilecek.

Google Automotive sayesinde, sürüş esnasında yapılacak telefon görüşmelerinden sanal asistanla konuşmaya, yol tarifinden müzik dinlemeye kadar pek çok ihtiyaç giderilebilecek ve dahili YouTube uygulaması da olacak.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!