Pqueen ile Mansur Yavaş Twitch yayını, anlık izleme rekoru kırdı


Pqueen ile ABB Başkanı Mansur Yavaş dün gerçekleştirdikleri Twitch yayını ile Türkiye’de rekor kırdı. Sosyal medyada büyük ilgi gören yayın rekor izleyici ile son buldu. İşte detaylar.

Twitch’te yaptığı yayınlarda bilinen ve burada popüler bir yayıncı olan Pelin Baynazoğlu (Pqueen) ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı konuk edeceğini açıklamıştı. Dün gece gerçekleşen yayın ile sözünü tutan popüler yayıncı ayrıca bir rekor kırdı. Ayrıca Twitch platformunda yayına başlayacak olan Mansur Yavaş, Pqueen’nin rekor kıran yayını ile izleyiciyle buluştu.

Daha önceden siyasilerin YouTube’da katıldıkları programlar olmuştu. Bu sayede yeni nesil ile daha rahat bir şekilde ulaşabildiklerini düşünüyorlar. Hatta geçen hafta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Danla Biliç, 8 Mart için bir yayın gerçekleşmişti.

ABB Mansur Yavaş, yayın sonrası Twitter üzerinden veriler paylaştı. Ayrıca Mansur Yavaş, yaptığı paylaşımda ””Sevgili Pelin’e ve Twitch yayınımızı izleyerek canlı yayın rekoru kırmamıza vesile olan, #YeşilinBaşkenti projemize destekte bulunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ankara’mızı sizin fikirleriniz ışığında yönetmeyi ve daima sizleri dinlemeyi sürdüreceğim. İyi ki varsınız.” ifadelerine yer verdi.

Pqueen

Ayrıca yayından elde edilen gelir ise Yeşilin Başkenti projesine aktarılacağı yayını başında açıklandı. Bununla birlikte Twitter’da Mansur kelimesi ve Yeşilin Başkenti etiketleri trendlere girdi.

Pqueen, Twitch Türkiye anlık izleme rekoru

Pqueen, Twitch Türkiye’de en çok izlenen yayıncıların arasında yer alıyor. Yaptığı yayınlarda oynadığı oyunlar ve samimi tavırları ile izleyicilerin en sevdiği yayıncılar arasında yer alıyor.

Dün Mansur yavaş ile yaptığı ”Pqueen ile kimdir” yayını ile de bir rekora imza attı. Twitch Türkiye’de 1 dakika 37 saniyede anlık izleyici rekoru kırdı. ABB Mansur Yavaş’ın katıldığı programı anlık olarak 362 binden fazla kişi izledi. Ayrıca yapılan yayını birçok yayıncı destekte bulunarak Twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Son olarak ABB Mansur Yavaş, Pelin Baynazoğlu ile bir yayın daha gerçekleştireceklerinin sinyalini verdi.

Peki sizler yapılan dünkü yayını izlediniz mi? İzlediyseniz yayını nasıl buldunuz. Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>Gökbilimciler Tarafından Büyük Patlama’dan Bu Yana Görülen En Büyük Kuasar

>>Instagram, yapay zekasını geliştirerek çocukları koruma araçlarını geliştirecek