Bitcoin’e yatırılan para yok olabilir mi: Ürkütücü açıklamalar geldi

Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıların

Bitcoin’e yatırılan para normal şartlarda hiçbir şekilde yok olmaz. Fakat Avrupa Birliği konu ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı. işte Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

Kazandığı yükseliş sayesinde herkesin tanıdığı bir alana dönüşen kripto paralar tartışma konusu olmaya devam ediyor. Küresel çapta düşünüldüğünde genellikle yeni para birimleri ilk etapta pek kabul görmez. Hatta dijital para transfer sistemleri bile ilk etapta birçok kafa karışıklığı yaratmıştı. Ancak ilerleyen dönemlerde hepsi kabul edildi .

Kripto para dünyasında aşırı sert yükselişler yatırımcılara dudak uçuklatacak cinsten paralar kazandırabilir. Mesela Mart ayında Bitcoin 4000 dolar seviyesine düştüğünde yatırım yapan birisi şu an çok kazandı. Yaklaşık olarak 15 kat kazandığını söyleyebiliriz. Bu gerçekten de son derece uçuk bir rakam. Avrupa Birliği ise bu durumdan endişe duyuyor.

Bitcoin’e yatırılan para yüksek riske sahip

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu tarafından yayınlanan bir rapora göre kripto paraların çok yüksek riskli ve spekülatif yatırım araçları olduğu ifade edildi. Bu aynı zamanda yatırım yapılması problemli varlıklar içerisine girdiğini gösteriyor. Ancak bu tür kurumlar yeniliğe açık olmamaları ile biliniyor.

Bitcoin'e yatırılan para yok

Avrupa Birliği tüm sistemlerini oturtmuş güçlü bir platform diyebiliriz. Fakat onun yeniliğe açık olmaması en büyük zaafları içerisinde yer alıyor. Özellikle de kripto paralar yardımıyla vergi kaçıran kişiler Avrupa Birliği tarafından hiç hoş karşılanmıyor. Muhtemelen yapılan açıklamaların bununla çok yakından bir ilgisi var.

Bitcoin yatırımı yaptığınızda paranız cüzdanınızda kalır

Kripto paralar gerçekten de oldukça riskli varlıklar. Aniden sert bir düşüş yaşayabilir veya hızlıca yukarıya çıkabilir. Ancak hiçbir zaman paranız bunun dışındaki sebeplerden dolayı azalmaz. Kripto paralar dünyanın en güvenli sistemleri içerisinde yer alan Blockchain kullanırlar.

Muhtemelen önümüzdeki dönemlerde Avrupa Birliği ve dünyanın diğer ülkelerinden çeşitli haberler gelecek. Yaşanan tüm gelişmeler ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Son olarak Avrupa Birliği tarafından yapılan bu açıklama ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Neden insanlar ve yapay zeka sahte haberler karşısında çıkmaza giriyor?

>> Daha Fazla Yapay Zeka Ürün Geliştiricisine İhtiyacımız Var. Neden Mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here