Moto G serisi Snapdragon 888 ile gelebilir

Moto G serisi

Motorola, ezber bozmaya geliyor. Orta ve giriş segmentine odaklanan firma, yeni Moto G serisi ile amiral gemisi modeli üretecek.

Snapdragon 888 amiral gemisi yonga setinin duyurulmasının ardından Motorola’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sergio Buniac, şirketin 2021’de Snapdragon 800 serisi işlemcili yeni bir Moto G serisi telefonu tanıtacağını doğruladı. Moto G serisi 10. yılını kutlayacak önümüzdeki yıl yıldönümü ve şirket bu olayı amiral gemisi bir teklifle kutlamayı planlıyor olabilir. Motorola’nın G serisi telefonlarının her zaman orta sınıf yonga setlerini kullandığı düşünüldüğünde, bu şirket için büyük bir değişim olacak.

Moto G serisi tam bir amiral gemisi modeli olacak

Şirket, Snapdragon 800 serisi yonga setli Moto G serisi telefonunu onaylamanın yanı sıra, telefonlarının kullanıcıların telefonlarını bir ekrana bağlamasına ve bir masaüstü bilgisayar olarak kullanmasına olanak tanıyan bir masaüstü moduna sahip olacağını açıkladı.

Ayrıca, bu modellerde içeriği bir TV’de izlemek için kullanılabilecek bir medya başlatıcı modu da yer alacak. Arayüz, telefondaki akış uygulamalarını ve oyunları Android TV’ye benzer bir arayüzde listeleyecek.

Moto G serisi

Motorola, telefondaki ultra geniş açılı kamerayı kullanarak görüntülü görüşme için destek sağlayacağından da bahsetti. Bu özelliklerin kullanıma sunulması için zaman çizelgesi belirtilmemiş olsa da, Android 11 güncellemesiyle birlikte kullanılabilir olmaları gerekir. Ancak, bazıları modele özel olacağından tüm özellikler tüm modellerde mevcut olmayabilir.

Önümüzdeki yıl Moto G serisinin 10. yıl dönümünü kutlamak için, büyük olasılıkla Moto G10 serisinin lansmanını göreceğiz. Snapdragon 888 yonga setini barındıracak olan cihaz, muhtemelen Moto G10 Pro olarak adlandırılacak Ancak Moto G10’un ana modelinde bu yonga seti kullanılmayabilir.

Son yıllarda akıllı telefon pazarında yüksek fiyatları ile tepki toplayan Motorola, bu yıl fiyat bandını 300 – 350 dolara kadar çekmeyi başarmıştı. Giriş ve orta segmente odaklanan firmanın, 10. yılında amiral gemisi modeli üretecek olması oldukça sevindirici. Ancak Moto G10 Pro olarak isimlendirilecek olan amiral gemisi modelinin, firmanın fiyat politikasına göre 999 dolar bandında olacağını düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Beklenen model Xiaomi Mi 11 Ocak 2021’de geliyor!

>> Xiaomi ve Samsung Rekabetinde Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı