Qualcomm, Nintendo Switch benzeri bir konsol üzerinde çalışıyor olabilir!

Qualcomm Nintendo

Qualcomm, iddialara göre Nintendo Switch benzer ibir konsol üzerinde çalışıyor. İşte söz konusu iddia hakkında tüm ayrıntılar haberimizde.

Bugüne kadar Qualcomm şirketini, akıllı telefon yonga setleri ile gördük. Özellikleri son yıllarda karşımıza çıkan Snapdragon işlemcileri, amiral gemisi modellerde en çok tercih edilen işlemciler arasında yer alıyoruz. En son geçtiğimiz yılın son günlerinde karşımıza çıkan Qulaocmm’un Snapdragon 888 işlemcisi tanıtılmıştı. Üzerinde kaç ay geçmesine rağmen söz konusu işlemcinin hala zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü her ay yayınlanan AnTuTu listelerini incelediğimizde, listenin başındaki telefonların hep Snapdragon 888 işlemcisine sahip olduğunu görüyoruz.

Qualcomm, Nintendo benzeri konsolunda Android 12 çalıştıracak

Akıllı telefon yonga seti konusunda bu kadar başarılı olan Qualcomm, farklı sektöre de el atmak için hazırlanıyor. İddialara göre Nintendo Switch benzeri bir konsol üzerinde çalışan şirket, yakında söz konusu konsolunu piyasaya sürecek. Bununla beraber yeni konsol hakkında bazı detaylar da söylentiler arasında. İşte tüm ayrıntılar.

XDA Developers kaynağından Mishaal Rehman’ın aktardıklarına göre, söz konusu konsol 6,65 inç ekrana sahip olacak. Bununla beraber sağında be solunda ekran kontrolü için gereken konsol tuşları bulunuyor. Bu kısmın Nintendo Switch’e bir hayli benzediğini söyleyebiliriz.

Qualcomm Nintendo

Genel olarak sızdırılan belgeleri incelediğimizde, Android 12 çalıştırdığını görmekteyiz. Bununla beraber neredeyse bir telefonda olan bütün özellikler var diyebiliriz. Bluetooth, hızlı şarj teknolojisi, mikroSD kart yuvası gibi birçok özelliğe sahip. Ayrıca 6.00mAh kapasitesinde bataryaya sahip olacağı da iddia edilenler arasında.

Qualcomm, söz konusu konsolda büyük ihtimalle Snapdragon 888 çalıştıracak. Fakat Qualcomm’un, konsolu bir marka işbirliğinde mi üreteceği yoksa Qualcomm adı altında piyasaya sürüleceği bilinmiyor.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarının piyasada bir hayli artış gösterdiğini söyleyebilseler. Fakat, kamera, sim kart gibi özelliklere sahip olduğu için akıllı telefonlara daha fazla ücret vermekteyiz. Qualcomm ise yalnızca oyun oynayabileceğimiz bir Android konsol üzerinde çalışıyor. Sadece ekrana sahip olacağı, kamera gibi özelliklere sahip olmayacağı için telefonlardan daha uygun fiyata satılacağı düşünülüyor. Fakat Snapdragon 888 işlemcisini çalıştırdığı için bu fiyatın yükselme ihtimali de var. Daha fazla ayrıntı için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Mars Helikopteri Kullanıma Hazır Hale Geldi: İnsanlık Tarihinde Bir İlk Yaşanacak

>> 15 Saniye Ayırıp Büyüleyici Yanardağ Görüntülerini İzleyebilirsiniz


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here