Apple, Nintendo Switch’e rakip bir konsol üzerinde çalışıyor!

Apple konsol

Apple, yakında Nintendo Switch’e rakip olabilecek bir konsol ile karşımıza çıkacak. İşte yeni konsol hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda oyun odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle bilgisayarda oynadığımız efsaneleşmiş oyunların mobil versiyonlarının piyasaya sunulmuş olması oyun severleri bir hayli mutlu etti. Pubg Battlefield, Call Of Duty gibi oyunların mobil platformlara gelmesinden sonra mobil oyun sektörünün çok geliştiğini söylemek mümkün.

Çoğu kullanıcı bu saydığımız oyunlara benzer oyunları oynayabilmek için her ne kadar oyun odaklı telefonlar tercih etse de bazı markalar yalnızca oyun oynamak için gerekli bir konsolun yeterli olabileceğini iddia ediyor. Yakın zamanda farklı markaların Nintendo benzeri Switch’ler üreteceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Hatta Steam’in dahi üreteceği benzer bir konsol dahi ortaya çıkmıştı. Teknoloji devi Apple’dan da benzer bir hamle geldi. İddialara göre Apple, Nintendo Switch benzeri bir konsol ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte yeni cihaz hakkında sızdırılan ilk ayrıntılar.

Apple, Nintendo Switch’e rakip bir konsol üzerinde çalışıyor!

Apple konsol

Apple, 1996 yılında Apple Bandai Pippin isimli bir oyun konsolu ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Fakat o yıldan sonra Apple tarafından oyun odaklı hiçbir adım göremedik. Aradan 15 yıl geçti ve Apple’dan gündemi yakalamaya yönelik bir adım gerçekleşeceğine dair sızıntılar ortaya çıktı. Apple, PS5 tarzı olmayan, daha çok Nintendo Switch ile kıyaslanabilecek bir oyun konsolu üretmek için hazırlanıyor.

İddialara göre Apple, yalnızca konsol geliştirmeyecek. Bu konsol ile uyumlu oyunlar üreterek ekosistemini zenginleştirmesi bekleniyor. Fakat Apple’ın geliştirmediği oyunların desteklenip desteklenmeyeceği ise henüz belli değil. Bununla beraber yeni konsolun ne zaman piyasaya sürülüp sürülmeyeceğine dair ise henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda Apple konsol hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için bizi takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Pro Kamerası Çok İlginç Bir Tasarımla Gelecek: Sürpriz Var

>> TCL’in yeni yerli üretim cihazları TCL 20E ve TCL L7 de satışa çıktı. İşte Detaylar ve Fiyat…