Qualcomm, Snapdragon 888 Plus yonga setini duyurdu: Performans canavarı

Snapdragon 888 Plus

Qualcomm tarafından geliştirilen yonga seti, Snapdragon 888 Plus, MWC 2021 etkinliğinde duyuruldu. İşte yeni işlemci hakkında tüm detaylar.

. .

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 yongasını görmüştük. O zaman rakibi olan Kirin ve Exynos işlemcileri ile büyük bir yarış halinde olan işlemci, bugüne kadar Qualcomm tarafından tanıtılan en güçlü işlemci olarak tanıtılmıştı. Tabii ki iddia edildi gibi oldu ve kısa bir süre sonra, amiral gemisi cihazların vazgeçilmezi haline geldi. Performans tarafında ise hala akıllı telefon sektörünün lideri olarak karşımıza çıktığını söyleyelim.

Örneğin, bugün bile AnTuTu testlerinde karşımıza çıkan en iyi 10 telefona baktığımızda, listeye giren en iyi 10 modelin Sanpdragon 888 işlemcisini kullandığını görüyoruz. Qualcomm tarafından duyurulan yeni yonga seti Sanpdragon 888 Plus’ın da piyasaya sürüldükten haftalar sonra AnTuTu listelerinde zirveye oynaması bekleniyor. Çünkü yeni yonga setinin 3 GHz işlem hızına sahip işlemcisi ve birçok özelliği ile, selefine taş çıkartacağı düşünülüyor. İşte yeni işlemci hakkında tüm detaylar.

Qualcomm, Snapdragon 888 Plus yonga setini duyurdu: Performans canavarı

MWC etkinliğinde ilk duyuru Qualcomm tarafından geliyor. Qualcomm, Snapdragon 888’egöre %20 daha iyi performans gösteren Snapdragon 888 Plus işlemcisini duyurdu. Söz konusu işlemcinin 3 GHz çalışma hızına sahip olduğunu hatırlatalım. Bununla beraber yeni işlemcide bazı köklü değişiklikler olsa da genel olarak incelediğimizde söz konusu değişiklikler haricinde geri kalan özelliklerin aynı olduğunu belirtelim.

Snapdragon 888 Plus

Snapdragon 888 Plus’ın grafik tarafında ise Adreno 660 grafik işlemcisinin olduğunu belirtelim. Modem tarafında ise Qualcommm tarafından geliştirilen Snapdragon X60, 5G modemi bulunuyor. Bu modem sayesinde 7.5 Gbps indirme, 3 Gbps yükleme yapmak mümkün. 5 nm üretim sürecinden geçen işlemcinin, transistörler arası mesafe kısa olduğundan dolayı, rakiplerine göre daha fazla verimli olması bekleniyor.

Yeni işlemci hakkında aktarılanlar bu kadar. Snapdragon 888 Plus yonga setini ilk hangi markanın cihazlarında göreceğimiz henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde bu işlemciye sahip ilk akıllı telefon hakkında bilgiler gelecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> HarmonyOS Kullanmak İsteyenler Buraya: Huawei Bomba Gibi Ürünleri Türkiye’ye Gönderdi

>> HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Yeni Ülke Müdürü Allen Yao: Yeni ürünlerimizle Türkiye pazarına değer katmaya hazırız

. . . . .