Ratchet & Clank, Sony tarafından ücretsiz olarak veriliyor

Ratchet & Clank, Sony’nin korona virüs salgını sebebiyle ”Evde Oyna” kapsamında 31 Mart’ta kadar ücretsiz olarak veriyor. İşte detaylar.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ”Play at Home” yani Evde Oyna etkinliğini duyurdu. Neredeyse bir yıldan fazla süren ve hala devam eden korona virüs nedeniyle bir etkinlik başlattı. Etkinlik kapmasında Sony, bazı oyunları ücretsiz olarak sunup ve sonsuza dek erişim imkanı var. Bu durum oyun severlerin takdirini şimdiden toplamış durumda. Ayrıca etkinliğin ilk ücretsiz oyunu da artık belli.

Sony, Play at Home etkinliği kapsamında ilk oyunu Ratchet & Clank duyurdu. 2016 yılında yayınlanan ve Insomniac Games tarafından geliştiren Ratchet & Clank, oyun severler tarafından çok sevildi. Oyunun içinde aksiyon, macera ve platformlara sahip. Eğer daha önce bu oyunu oynamadıysanız tavsiye ederim. Oyunun metacritic puanı 10 üzerinde 8.5 gibi hayli iyi bir puana sahip.

 Ratchet & Clank

Insomniac Games tarafından geliştirilen oyun, 31 Mart’ta kadar ücretsiz olarak kütüphanenize eklenecek. Ayrıca daha önce belirttiğimiz gibi kütüphaneye eklenen oyun sonsuza kadar sizin olup istediğiniz zaman erişebileceksiniz. Etkinliğin en güzel tarafı da PlayStation Plus ya da PlayStation Now hesabı bulunması gerekmiyor.  Yani hiçbir ücret ödemesi yapmadan açtığınız bir PlayStation Network hesabı, Ratchet & Clank’a ücretsiz olarak sahip olmanız için yeterli.

Eğer oyuna sahip değilseniz ve oyunu oynamak istiyorsanız Play at Home kapsamında oyuna sahip olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Sony’nin Play at Home etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca geçmiş senelerde çıkmış Ratchet & Clank oyunu hiç oynadınız mı? Sizce Sony’nin bu etkinlik kapsamında oyunculara vereceği diğer hediye hangi oyun olabilir? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşınız.

İlgili Haberler

>>Sony, 2021 yılının ‘State of Play’ etkinliğinin tarihinin açıkladı