Realme 240W Şarj İle Dünya Rekoru Kıracak!

Realme

Realme 240W hızlı şarj teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu tanıtmak için hazırlanıyor. İşte Dünya’nın en hızlı şarj olacak telefonu!

Son zamanlarda akıllı telefonlara farklı özelliklerin ve farklı teknolojilerin eklendiğini biliyoruz. Fakat bu özelliklerin sürdürülebilir olması kullanıcıların en temel amacı. Örneğin çok iyi fotoğraf çeken bir telefonun şarj ömrü çok kısa sürerse kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen bir model olacaktır. Bu yüzden çoğu teknolojinin uzun şarj ömrüne sahip bir telefondan geçeceğini söyleyebiliriz. Çoğu teknoloji devi, uzun süreli telefon kullanımının büyük bataryadan geçeceğini düşünerek devasa bataryaya sahip telefonlar ile karşımıza çıktı. Fakat bir telefonun büyük bataryaya sahip olması beraberinde dezavantajları getirdi. Genellikle büyük bataryalı telefonların, batarya dışındaki özelliklerinin pek de iyi olmadığını gözlemledik.

Son yıllarda ise büyük bataryadan ziyade hızlı şarj özelliğinin uzun süreli telefon kullanımı hususunda daha verimli olacağı saptandı. Yakında Realme tarafından piyasaya sürülmesi beklenen GT Neo 5, 240W’lık hızlı şarj desteği sayesinde dakikalar içerisinde şarj olacak. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme 240W Şarj İle Dünya Rekoru Kıracak!

Realme

Dünya’da en hızlı şarj olan akıllı telefonu halihazırda Xiaomi’nin Redmi Note 12 modeline ait. 210W hızlı şarj desteği ile gelen akıllı telefon, dakikalar içerisinde şarj oluyordu. Fakat Realme, bu değerin de üstüne çıkacak gibi görünüyor. Çünkü eğer iddialar gerçeği yansıtırsa GT Neo 5 modeli, 240W hızlı şarj desteği ile gelecek. Zaten GT Neo serisine ait geçtiğimiz yılarda da piyasaya sürülen modellerin, hızlı şarj konusunda başarılı olduğunu biliyoruz. Fakat bu sefer Dünya’nın en hızlısı olmayı hedefliyor.

İddialara göre 5 Ocak tarihinde duyurulacak olan hızlı şarj teknolojisine sahip model, iki farklı varyant ile gelecek. 240W hızlı şarj teknolojisi ile gelen model, 4.600 mAh’lık bataryaya sahip olacak. Cihazın bir diğer varyantı ise 5.000 mAh pil ve 150W hızlı şarj desteği ile geliyor.

 

240W hızlı şarj ile gelen Realme modeli, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacak. 150W hızlı şarj ile gelen varyantın ise Dimensity 8200 ile geldiğini belirtelim.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Yolda: FE Serisi Geri Dönüyor!