Samsung Galaxy S22 FE Yolda: FE Serisi Geri Dönüyor!

Yılın En Güçlü Telefonları

Samsung Galaxy S22 FE modelinin teknik özelliklerine ilişkin bazı detayla ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında sızıntılar.

Bildiğiz üzere Samsung, son yıllarda Samsung Galaxy S serisi ile sunduğu modellere yeni bir üye daha ekledi. Serinin FE sürümü olarak bilinen Fan Edition modeli, S serisinde karşımıza çıkıyor. Bu modelin S serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıktığını belirtelim. İlk olarak S20 modelinde karşımıza çıkan S20 FE modeli, kullanıcıların istekleri doğrultusunda karşımıza çıkan özelliklere sahipti. Daha sonrasında ise S21 modelinde görmüştük. Fakat iddialara göre Samsung Galaxy S22 serisinin Fan Edition sürümü kullanıcıların karşısına çıkmayacağı iddia edilmişti.

Samsung Galaxy S serisine ait sunulan FE modellerinin ‘Fan Edition’ olarak geçtiğini belirtelim. Genellikle S serisine karşımıza çıkan modellerin, fanlar tarafından yeniden geliştirilmiş ve şekillenmiş versiyonu olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu modellerin, genellikle S Serisine ait en ucuz modeller olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu yüzden Galaxy S serisinde, FE modellerinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Çip sıkıntılarından dolayı gelmeyeceği iddia edilen Galaxy S22 FE modeli hakkında yeni detaylar ortay çıktı. Sonunda FE serisine ait yeni modelin yolda olduğunu söyleyebiliriz. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S22 FE Yolda: FE Serisi Geri Dönüyor!

Samsung Galaxy S22 FE

Samsung Galaxy S21 FE Ocak ayında piyasaya sürülmüştü. Fakat Samsung Galaxy S22 FE için benzer sızıntılar bulunmuyordu. Hatta bazı kaynaklara göre artık FE serisine ait herhangi bir modelin piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Fakat ortaya çıkan belgeler, S22 FE modelinin, önümüzdeki aylarda satışa sunulacağını iddia ediyor. Mart 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S22 FE modelin teknik özellikleri hakkında da ortaya çıkan bazı detaylar mevcut. İddialara göre söz konusu model Galaxy S22 modelinde Exynos 2300 yonga setini kullanacak.

Galaxy A74 modelinin iptal olması ile birlikte, benzer güçte sunulacak olan S22 FE hakkında bazı detaylar da ortaya çıktı. 108 MP çözünürlüğünde lens ile gelecek olan model 4 nm’lik üretim sürecinden geçecek işlemciye sahip olacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Sızdırıldı: Tesla’ya Dev Rakip!