Realme 8 serisi, yeni özellikler ile resmiyet kazandı

Realme 8 serisi

Realme 8 serisi yeni ayrıntılarıyla ortaya çıktı. Ultra hızlı şarj ve dahasını sunan yeni seri hakkında işte tüm ayrıntılar.

Realme 8 serisi hakkında yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Söz konusu seri iki farklı modelden oluşacak. Bu modeller Realme 8 ve 8 Pro olarak karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz günler bu iki modelin tanıtım tarihi belli oldu. 24 Mart tarihinde tanıtılacak olan modellerin neredeyse tüm özellikleri belli. Tanıtılmasına bir haftadan az süre kalan serinin bazı özellikleri resmi Realme sosyal medya hesapları tarafından paylaşıldı. Çoğu kullanıcı söz konusu modelleri heyecanla bekliyor diyebiliriz. 108 MP kamera, ultra hızlı şarj ve dahası ile 24 Mart tarihinde karşımıza çıkacak iki model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Realme 8 serisi neler sunacak

Realme 8 serisi ile karşımıza çıkacak 8 ve 8 Pro modelleri hakkında neredeyse tüm ayrıntılar belli oldu. Cihaz hakkında en son açıklanan detay, iki cihazın da Realme UI 2.0 ile gelecek olması. Bunun dışında serinin Pro modelinde 50W şarj desteğinin olacağı da kesinleşmiş durumda.

Bu iki telefon arasında 8 Pro modelinin dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. 108 MP değerde kameraya sahip olan bu ürün, Samsung’un ISOCELL HM2 sensörünü kullanıyor. Kameranın düşük ışıklı ortamlarda daha iyi sonuçlar veren çekim sistemiyle geleceği de belirtildi. Ayrıca 3X zoom özelliği de var.

Öte yandan, 8 Pro modelinin “Pro” serisindeki en ince ve hafif telefon modeli olduğunu da belirtmekte fayda var. Ürün, 176 gram ağırlıkta ve 8.1 mm kalınlıkta. Günümüz akıllı telefonlarıyla kıyasladığımızda, gerçekten hafif ve ince yapıda olduğunu söylemek mümkün.

Realme 8 Pro modeli hakkında ortaya çıkan en çarpıcı haber ise yeni model 50W hızlı şarj desteğine sahip olmadı. 50W şarj sayesinde 47 dakikada %100 değerine ulaşmak mümkün.

Yeni serinin tanıtılmasına 1 haftadan az süre kaldı. Söz konusu modellerin Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat serinin önceki modellerinin Türkiye’de satışa sunulduğunu biliyoruz. Bu yüzden Realme 8 serisinin de Türkiye’de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tanıtıldıktan sonra Türkiye’ye gelip gelmeyeceği belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> realme GT AnTuTu tarafından 3 ay boyunca kara listeye alındı

>> Haftalık akıllı telefon haberleri (8 Mart-15 Mart)