realme 8 Pro inceleme: Bakalım bu telefon ödenecek bedele değer bir performans sunuyor mu?

realme, yeni amiral gemisi akıllı telefonu realme 8 Pro ‘yu geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sundu. Bu videomuzda realme 8 Pro ‘yu mercek altına alıyoruz. Detayları yukarıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz…

realme 8 Pro, akıllı telefon kamera modüllerinde bulunan en yüksek çözünürlük olan 108 megapiksel kameraya sahip ilk realme akıllı telefon. 108 megapiksel çözünürlüğe ve 1 / 1.52 inç matrise sahip yeni nesil Samsung ISOCELL HM2 sensörü, akıllı telefonun ana kamerasının çalışmasından sorumlu ve 12.000 × uzunluk ve genişlikte fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Çıkan sonuçlar 9.000 piksel yani 20 x 15 metrelik bir afiş için yüksek düzeyde ayrıntılı bir görüntü çekmek için yeterli.

HM2 sensörü, Fujifilm tarafından geliştirilen yeni malzemeyi kullanarak Samsung’un ISOCELL Plus piksel gruplama teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, optik kaybı azaltarak ve yüksek renk doğruluğu ve ek olarak % 15 ‘lik bir ışık hassasiyeti sağlayarak bitişik pikseller arasındaki parazit sorununu çözüyor. Smart-ISO otomatik algılama teknolojisi, sensöre giren ışık miktarından bağımsız olarak parlak ve net görüntüler yakalamaya yardımcı olan çekim senaryosuna göre en iyi pozlama ayarlarını sizin için seçiyor.

Realme 8 Pro 3X-ultrazoom

Standart kırpma yerine, kamera mevcut 108 megapikselden 12 megapiksel çözünürlüğünde büyütülmüş bir alanı çekebiliyor. Hızı ayrıca, sekiz çekim yapan ve ardından daha keskin, daha ayrıntılı bir fotoğraf üreten keskinleştirme algoritmasına da güç veriyor.

Astoronomik Mod

Realme 8 Pro, güncellenmiş ikinci nesil Astronomik Modu sunuyor. Yıldızlı gökyüzünün fotoğrafını çekme işlemi iki aşamadan oluşur – ilk olarak, çerçeve özel bir algoritma kullanılarak aydınlatılır ve ardından fotoğraftaki gürültüyü azaltmak için bir görüntü işlemcisi tarafından işleniyor.

16 MP selfie portre

realme 8 Pro ön kamerası, her durumda mükemmel selfie çekmenize yardımcı olmak için AI Beauty teknolojisi, portre modu ve Super Nightscape gece modu ile donatılmış.realme 8 Pro inceleme

Realme 8 Pro 50W SuperDart Charge ve 4.500mAh pil

50W SuperDart Charge, 4.500mAh pili 47 dakikada %0’dan %100’e şarj eder ve 17 dakikada %50 şarj olanağı sağlıyor. realme8Pro, yalnızca akıllı telefonunuzu değil, diğer cihazları da hızlı bir şekilde şarj etmek için kullanılabilecek 50W’lık bir adaptörle birlikte geliyor. Ek olarak, akıllı telefonun kendisi ters şarj teknolojisini destekler – diğer cihazları da şarj edebilir. Üç dakikalık şarj, dört saate kadar konuşma, 11 saate kadar müzik dinleme, üç saate kadar WhatsApp iletişimi ve 77 saate kadar bekleme süresi sağlıyor.

Düşük güç tüketimine sahip sekiz nanometre Snapdragon 720G işlemci ve Süper AMOLED ekran ile birleştirilmiş 4.500 mAh kapasiteli pili le akıllı telefon tüm gün kullanılabilir ve ardından çok oyunculu oyunlarda yüksek performans gösteriyor. Ayrıca realme 8 Pro, arka plan görevlerini yönetirken, geceleri bekleme modunda “görünmez” güç optimizasyonu kullanıyor.

6.4 inç Süper AMOLED ekran ve dahili parmak izi okuyucusu

realme 8 Pro, özel malzemelerin kullanımı ve her piksel için ayrı parlaklık kontrolü sayesinde LCD ekranlardan daha parlak ve enerji açısından daha verimli olan HDR10 + yüksek dinamik aralık desteğine sahip 6,4 inçlik Süper AMOLED ekrana sahip. Ek olarak, bu tür ekranlar daha iyi renk üretimine, daha yüksek kontrasta ve görüntünün doğallığına sahip ve gerçek siyahları yeniden üreterek düşük güç tüketimi sağlıyor.

Süper AMOLED teknolojisi, ekranınızın her zaman düşük güç modunda açık kalmasını ve ihtiyacınız olan bilgileri size göstermesini sağlamak için Her Zaman Ekranda’yı etkinleştirir. Ayrıca ekran, bir akıllı telefonun gövdesindeki geleneksel sensörlerden daha hızlı olan Goodix’in yerleşik ışığa duyarlı parmak izi tarayıcısına sahip.

Realme 8 Pro Qualcomm Snapdragon 720G işlemci

realme 8 Pro, 2.3GHz’e kadar iki yüksek performanslı Cortex-A76 çekirdeği ve 1.8GHz’e kadar altı yüksek performanslı Cortex-A55 çekirdeği ile donatılmış bir Kryo 465 işlemcili sekiz nanometre Snapdragon 720G yonga seti tarafından destekleniyor. Dünyanın en başarılı yonga setlerinden biri olan Snapdragon 720 işlemcili realme8Pro, güçlü performansı ile kullanıcıların beklentilerini tam anlamıyla karşılıyor. Donanım platformu, Snapdragon 730G’dekine benzer Adreno 618 GPU ile tamamlanıyor. Önceki nesle kıyasla Snapdragon 720G, CPU performansında %10, GPU ve ekran performansında ise %75 iyileşme gösteriyor.

İligli Haberler

>> 108MP Kameraya Sahip realme 8 Pro satışa sunuldu. İşte detaylar…