Realme C55 Çıktı! iPhone’da Kullanılan Özelliğin Benzeri Burada da Var!

Realme C55, daha önce de söz verildiği gibi 7 Mart, yani bugün itibarıyla resmen görücüye çıktı. Ürün, özellikle Mini Capsule özelliğiyle ön plana çıkıyor. Zira bu özellik, Apple’ın güncel iPhone telefonlarında sunduğu ve büyük beğeniyle karşılaşan Dynamic Island özelliğini andırıyor. Yani pil durumu, gelen mesajlar ve diğer bildirimlere göre burası genişleyebiliyor.

Realme C55, bugün itibarıyla resmen görücüye çıktı ve yarın itibarıyla da satışları başlıyor. Ürün, şimdilik Endonezya için planlandı. Sonraki dönemde, farklı pazarlarda da satışta olması ya da benzer modellerle Mini Capsule özelliğinin diğer kullanıcılara da sunulması bekleniyor.

Realme C55 Çıktı! iPhone'da Kullanılan Özelliğin Benzeri Burada da Var!

Realme C55, ne gibi özelliklere sahip?

Öncelikle Mini Capsule özelliğine bakalım. Ürünün selfie kamerası, ufak bir delik gibi görünüyor. Bu zaten çoğu telefonda böyledir. Mini Capsule özelliği ise, size bir bildirim geldiğinde bu kısmı yanlara doğru genişletiyor ve bildirimleri görebilmenizi sağlıyor. Bu, bir nevi ekranın daha verimli kullanılması anlamını da taşıyor.

7.89mm kalınlıktaki cihaz, gücünü MediaTek’in Helio G88 işlemcisinden alıyor.

RAM ve depolama tarafında ise birkaç seçenek var: 6GB/128GB ve 8GB/256GB. Bu arada RAM değerinin 16GB’a kadar artırılabileceği bildiriliyor. Bu, muhtemelen “sanal RAM” anlamını taşıyor ve boş disk alanı kullanılarak devreye girebilecek. Böylece sistem kaynaklarının güçlü oyun ve uygulamaları çalıştırırken daha iyi performanslar sunabilmesi mümkün.

Telefon, 6.72 inç FullHD+ 90Hz ekran değerine sahip. Net görüntüler sunması beklenen ekran, dış mekân kullanımlarında da işinize yarayabilecek maksimum 680nit parlaklık değeriyle geliyor.

“Peki ekranda parmak izi okuyucu sensör var mı?” diye soruyorsanız, maalesef. Bu sensör, sağ yan tarafta konumlandırılan fiziksel güç tuşuna yedirilmiş.

Realme C55 Çıktı! iPhone'da Kullanılan Özelliğin Benzeri Burada da Var!

Kamera noktasına geldiğimizde, arka tarafta ikili kamera sistemini görüyoruz. 64MP ana kamera ve bir de derinlik sensörü var, ki böylece bokeh fotoğraflar çekilebilecek. Ön taraftaki selfie kamera ise, 8MP değerde.

Realme C55, 5000mAh pile sahip ve bu pil, 33w hızlı şarj teknolojisine destek veriyor.

Cihazda Type-C bağlantı noktası, 3.5mm kulaklık girişi ve NFC kablosuz bağlantı teknolojisi gibi detayların olduğunu da ekleyelim.

Realme C55’in Endonezya’daki başlangıç fiyatı, 150 euro olarak belirlendi. Kullanıcılara yağmurlu gece ve güneş banyosu olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> 2022’de En Çok Satılan Akıllı Telefonlar! Sizce Zirvede Kim Var?