Hogwarts Legacy Oynamadan Önce Bunları Bilmenizde Yarar Var, Spoiler Yok!

Hogwarts Legacy, Avalanche Software tarafından geliştirilen ve yayıncılığı Warner Bros. Games tarafından üstlenilen bir aksiyon RPG oyunu. Oldukça büyük bir dünya sunuluyor ve oyuncular, bu yapım sayesinde J.K. Rowling’in büyülü evreninde kendi serüvenini yaşayabiliyor.

Hogwarts Legacy, şu sıralar oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi. Aksiyon RPG türünde hazırlanmış, açık dünya tasarıma sahip ve bünyesinde onlarca farklı görev barındıran bir oyundan söz ediyoruz. Tabii bazen bazı oyunları satın almadan evvel merak edilenler olabiliyor. Biz de bu haberimizde Hogwarts Legacy temalı en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Hogwarts Legacy Oynamadan Önce Bunları Bilmenizde Yarar Var, Spoiler Yok!

Hogwarts Legacy hakkında merak edilen sorular ve cevapları!

Oyunu oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Karakterimiz kadın mı erkek mi?

Oyun, size bir karakter tasarım ekranı sunuyor. Burada pek çok detay var ve bunları kullanarak kendi karakterinizi oluşturabiliyorsunuz.

– Hikâye nasıl? Rowling mi yazdı?

Hikâyede, antik büyüler üzerine yeteneği olan bir 5. sınıf öğrencisini kontrol ediyoruz. Tıpkı Harry Potter gibi o da özel bir öğrenci ve hem öğretmenleri hem de arkadaşlarının yardımlarıyla heyecanlı serüvenlere atılıyor ve önemli sırları açığa çıkarmaya çalışıyor. Spoiler olmaması için fazla detay vermiyoruz.

Hikâye yazarı ise Rowling değil.

– Oyunda kaç tane ana bölge var?

İki ana bölgeden söz edebiliriz. Bunlardan birincisi Hogwarts Şatosu, ikincisi de Hogsmeade Köyü. İkisi de oldukça detaylı hazırlanmış. Köye giderek gezip tozabilir, çeşitli eşyaları satın alabiliriz. Tabii Yasak Orman ve daha pek çok farklı bölge de bulunuyor.

– Oyunda, kitaplarda ve filmlerde bahsedilen büyüler var mı?

Evet, onlarcası var. Bir şeyleri uçurabilir, bir şeylerin şeklini değiştirebilir, bir şeyleri yakalabilir, hatta lanetli büyüyü kullanarak düşmanlarınızı öldürebilirsiniz de. Bu büyüleri yavaş yavaş, çoğunu da derslere girerek öğreniyorsunuz.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyunda süpürge ve binek hayvanımız var mı?

Evet, var. Pek çok seçenek mevcut ve hem savaşırken hem de etrafta gezerken bunlardan yardım alabiliyorsunuz. Öte yandan, İhtiyaç Odası’ndaki özel bölgenizde, doğadan yakaladığınız sihirli yaratıkları da besleyip büyütebiliyor, elde ettiğiniz tüylerle zırh geliştirmeleri yapabiliyorsunuz.

Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor.

Ve hayır, oyunda multiplayer modlara yer verilmemiş.

Oyunun devamı gelecek mi?

Henüz bu konuda paylaşılan resmi bir bilgi yok, ama büyük ihtimalle devam oyunu gelecektir. Zira bu konuda ciddi beklentiler ve ciddi bir potansiyel var.

Hogwarts Legacy’nin PS4 ve Xbox One sürümlerini bekleyenler için üzücü bir haber geldi diyebiliriz

Oyun, bildiğiniz gibi PC ve yeni nesil konsollar için bir süre önce satışa sunuldu ve olumlu yorumlar aldı. Hatta ilk 2 hafta itibarıyla 12 milyon kopya satılarak büyük bir başarıya da imza attı.

Hogwarts Legacy, normal planlar çerçevesinde eski nesil konsollar, yani PS4 ve XONE için de 4 Nisan itibarıyla satişta olacaktı. Yetkililer, resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama paylaştı ve erteleme haberini doğruladı.

Yapımcılar, oyunun her platformda mümkün olan en iyi performansı sunabilmesi için çalıştıklarını ve bunun için de biraz daha zaman ihtiyaç olduğunu bildiriyor. Bu bağlamda da oyunun eski konsollar için yeni çıkış tarihi 5 Mayıs olarak belirlenmiş durumda.

Oyunun minimum ve tavsiye edilen PC sistem gereksinimleri, satış fiyatları ve dahası için Steam sayfasına göz atabilirsiniz.

>> Realme C55 Çıktı! iPhone’da Kullanılan Özelliğin Benzeri Burada da Var!