Tecno Phantom V Fold Duyuruldu: Yeni Katlanır Telefon!

Tecno Phantom V Fold

Tecno Phantom V Fold modeli duyuruldu. İşte katlanabilir akıllı telefon pazarında ben de varım diyen modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Katlanabilir akıllı telefon pazarında her gün farklı bir marka model görmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri ile başlayan katlanabilir ekranlı akıllı telefon furyasına birçok marka katıldı. Hatta bazı modellerin, Z Fold ve Z Flip serisi modellerinden daha iyi olduğunu dahi söyleyebiliriz. Çoğu markanın, söz konusu modelleri üretirken iki temel amacı bulunuyor. Fiyat tarafında kullanıcıların beklentileri karşılayabilmek için uygun fiyattan satışa sunulmak ve piyasadaki modellerde yer alan ekran tarafında karşımıza çıkan kat izi sorununu yok etmek. Tecno Phantom V Fold modeli de form faktörü dolayısıyla ortaya çıkan sorunları yok edebilmek için üzerinde çalıştığı yeni modeli ile karşımıza çıktı. İşte Tecno Phantom V Fold modeli hakkında tüm ayrıntılar.

Tecno Phantom V Fold Duyuruldu: Yeni Katlanır Telefon!

Tecno Phantom V Fold

Tecno, katlanabilir akıllı telefon pazarında ben de varım diyor. Tecno Phantom V Fold modelinin tasarım ayrıntılarını incelediğimiz, Galaxy Z Fold modeline benzer bir tasarım anlayışı ile geliyor. Yani söz konusu modelin temel amacı, normal telefon boyutuna sahip olan bir modeli, daha büyük bir ekranlı cihaz haline getirebilmek. Tabii ki bunu yaparken, daha ince yapı ve daha hafif bir cihaz olarak sunmayı amaçlıyor.

Tecno Phantom V Fold

Ön panelinde yer alan 6.42 inç dar ekranın çerçevelerinin son derece ince olduğunu ve söz konusu panelin delikli ekran tasarım ile geldiğini belirtelim. 1080 x 2550 piksel çözünürlük ile gelen ekran, 120 Hz tazeleme oranına sahip. Cihazın ekranını açtığımızda karşımıza çıkan 7.85 inçlik panel ise 2000 x 2296 çözünürlüğü ile geliyor. Rakiplerine göre kıyasladığımıza ise Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modelinin ekranından biraz daha büyük olduğunu, fakat Xiaomi’nin Mix Fold 2, Vivo X Fold+ gibi modellerden de daha küçük bir ekrana sahip olduğunu belirtelim.

Tecno Phantom V Fold

Kamer tarafında ise 50 MP ana kamera, 50 MP 2x zoom’a sahip ikinci kamera ve 13 MP geniş açılı kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 32 MP’lik bir kamera olduğunu belirtelim. Dimensity 9000+ yonga seti ile gelen Tecno Phantom V Fold modeli, 5.000 mAh’lık bir pil ile geliyor. Bu sayede 15 dakikada %40 şarj olabildiğini belirtelim. Fiyat tarafında ise 979 dolarlık bir kampanyalı fiyatı ile karşımıza çıkacak. Daha sonrasında ise 12/512 modeli için 1.229 dolarlık bir fiyattan satışa sunulacağını belirtelim..

İlgili Haberler

>> Redmi, 300W Hızlı Şarj Teknolojisini Tanıttı! Sadece Birkaç Dakika Yeterli!