Realme Q5 Pro Teknik Özellikleri Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Haftalık Telefon Haberleri

Realme Q5 Pro modeli GeekBench’te ortaya çıktı. İşte Türkiye’de de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Oppo’nun alt markası Realme’nin bir süredir hizmet verdiğini biliyoruz. Özellikle giriş orta segment akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Ayrıca Çinli marka, sunduğu özelliklere göre genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunduğunu belirtelim. Realme’nin Q serisine ait sunduğu akıllı telefonlar ise, orta segmentin üst basamaklarına hitap ediyor. Hata genellikle geçtiğimiz 2-3 yıl içerisinde kullanılan amiral gemisi yonga setlerini kullanıyor. Tabii ki amiral gemisi modelleri kadar güçlü cihazlar olmasa da, orta segmentin üst basamaklarına hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Realme Q5 Pro modeline ilişkin bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Artık GeenBench listelerinde görülen Realme Q5 Pro hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumuzu belirtelim. Realme Q serisine ait diğer modeller ülkemize giriş yapmamıştı. Fakat Realme, bir sürpriz yapıp Q5 Pro modelini ülkemize getirebilir. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme Q5 Pro Teknik Özellikleri Belli Oldu: Türkiye’de Yok Satar!

Realme Q5

Geçtiğimiz haftalarda Realme, yeni modelin 5.000 mAh devasa pil kapasitesi ile geleceğini ve 80W hızlı şarj desteğine sahip olacağını onaylamıştı. GeekBench’te ortaya çıkan model hakkında artık daha fazla bilgi sahibi olduğumuzu belirtelim. İlk olarak yeni model, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen Snapdragon 870 işlemcisine sahip olacak. Genel olarak bu işlemcinin, piyasadaki en güçlü yonga seti olmasa da, yüksek performansa sahip bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM kapasitesi karşımıza çıkıyor.

Realme Q5

GeekBench’te, tek çekirdeklide 998, çok çekirdeklide 3148 puan alan modelin diğer özellikleri de belli oldu. 120 Hz ekran tazeleme oranı sunacak model, 6,62 inçlik AMOLED bir panel ile gelecek. Kamera tarafında ise 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kameraya sahip olacağı da biliniyor. Önümüzdeki günlerde seriye ait diğer modeller hakkında da yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Yeni modellerin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!