Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

Akıllı telefon fiyatlarında

Akıllı telefon şirketleri günümüzün en önemli markaları içerisinde yer alıyor. Özellikle bazı şirketlerin diğerlerine oranla çok daha fazla tercih edildiğini görüyoruz.

.

Bundan yaklaşık olarak 25 yıl kadar önce cep telefonları sadece konuşmak veya mesajlaşmak için tercih ediliyordu. Zamanla internet ve sosyal medyanın gelişmesi telefonların çok daha farklı bir boyuta doğru evrilmesini sağladı. Böylece akıllı telefon üreticileri bu alana girdi ve çok fazla şirket ortaya çıktı.

Çip krizi devam ederken pandeminin sektördeki etkisinin azaldığını görüyoruz. 5 yıl aradan sonra ilk defa akıllı telefon pazarında bir büyüme ortaya çıktı. Bu büyümeden bazı şirketler diğerlerine göre daha fazla pay kapabiliyor. Konuyla ilgili yapılan bir araştırma en popüler akıllı telefon markalarını sıraladı.

Akıllı telefon şirketleri sıralaması

Google Play Store platformunun 130 milyon kullanıcısı ile en büyük alternatiflerinden bir tanesi olarak bilinen Uptodown son derece önemli çalışmalara imza attı. Konuyla ilgili ortaya çıkan sonuçlara baktığımızda en fazla tercih edilen akıllı telefon üreticisinin yüzde 31,62 ile Samsung olduğunu görüyoruz.

Akıllı telefon şirketleri

Güney Koreli teknoloji devi lider konumunu uzun bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. Onun hemen ardından gelen Çinli rakibi Xiaomi ise ikinci oldu. Böylece akıllı telefon dünyasında kartlar yeniden dağıtıldı. Listenin devamına baktığımızda üçüncü sırada Huawei markasının yer aldığını görüyoruz. Yüzde 11,07 oranındaki kullanım oranı bu cihazı öne çıkarıyor.

İnternet tarayıcıları sıralaması da yapıldı

Konuyla ilgili yapılan araştırmaya baktığımızda en fazla tercih edilen internet tarayıcılarının da açıklandığını görüyoruz. Google Chrome en fazla kullanılan tarayıcı olarak ön plana çıkıyor. Yaklaşık olarak yüzde 83,6 oranında kullanım oranına sahip.

Samsung internet ise en fazla kullanılan ikinci tarayıcı konumunda. Yüzde 5,15 oranında kullanım oranına sahip Opera internet tarayıcısı üçüncü sırada yer alıyor.

İlgili Haberler:

>> OnePlus Ace Oyun Telefonu Güçlü İşlemcisiyle Rakip Tanımayacak!

>> Türk Telekom İnternet Zammı Hakkında Açıklama Yaptı: Herkes Tedirgin

. . . . .