Uygun Fiyatlı 5G Telefon Oppo A57 Tanıtıldı!

Uygun Fiyatlı 5G Telefon

Uygun fiyatlı 5G telefon olarak tanıtılan Oppo A57 5G, Türkiye’ye de gelebilir. İşte yeni modelin sundukları.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda çoğu ülke 5G bağlantısına geçiş yaptı. Ülkemiz için henüz net bir tarih yok fakat, 2023 yılında 5G bağlantısına kavuşacağımız ümit ediliyor. Çoğu ülkenin 5G bağlantı desteğine geçiş yapması ile birlikte 5G destekli akıllı telefonlar da üretilmeye başkandı. Fakat söz konusu cihazların, normal modellerden biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı çoğu marka, giriş ve orta seviyede uygun fiyatlı 5G destekli modeller üretmeye başladı.

Oppo ise, son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu 5G destekli modellerle bir hayli ilgi odağı oldu. Söz konusu modellerin ilgi odağı olmasının sebebi, uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, benzer fiyatlı rakiplerinden daha iyi performans sunması. İşte Oppo’nun 5G destekli telefonlar ailesine bir yenisi daha eklendi. İşte yakın zamanda tanıtılan Oppo A57 5G modelinin bizlere sundukları.

Uygun Fiyatlı 5G Telefon Oppo A57 Tanıtıldı!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelde 6,56 inçlik LCD bir panel karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu panelin 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarda 60 Hz tazeleme oranına sahip paneller karşımıza çıkıyordu. Oppo’nun bu segmentte dahi yüksek tazeleme oranı sunan bir panele sahip olması, rakiplerine kıyasla önemli bir avantaj.

Uygun Fiyatlı 5G Telefon

Arka paneline baktığımızda ise iki kamera kurulumu bulunuyor. Bu iki kamera, 13 MP ana kamera ve 2 MP derinlik sensörü olarak sıralanmış durumda. Ön kamerada bulunan lens ise 8 MP çözünürlüğünde, Hem ön hem arka kameranın da 1080p çözünürlükte 30 kare videolar çektiğini belirtelim.

A57 5G

İşlemci tarafında MediaTek imzalı Dimensity 810 yongası bizleri karşılıyor. Ayrıca RAM tarafında hem 6 GB hem 8 GB seçenekleri olacak. Fakat dahili depolama tarafında yalnızca 128 GB seçeneğinin bulunduğunu belirtelim. 5000 mAh pile sahip olan Oppo A57, 10W hızlı şarja da sahip. Bluetooth 5.2 teknolojisini barındıran modelde ne yazık ki NFC bulunmuyor. İlk olarak Çin’de ön siparişe açılan uygun fiyatlı 5G telefon, 235 dolarlık fiyat etiketine sahip.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!