Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!

Realme

Realme, 28 Şubat tarihinde Dünyanın en hızlı akıllı telefon şarjını kullanıcıların beğenisine sunacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Kullanıcıların akıllı telefonlarda aradığı en önemli özelliklerden birinin hızlı şarj desteği olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonlar her ne kadar kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayacak teknolojiye de sahip olsa, kısa bir batarya ömrü bütün artıları eksiye dönüştürecektir. Örneğin bir akıllı telefonun çok iyi bir işlemci veya çok iyi bir kamerası olsa da 2 saatlik bir kullanım ömrü sunan bir cihaz olsaydı, tercih edilen bir model haline gelmezdi.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için genellikle yüksek batarya kapasitesine sahip modeller tercih ediliyor. Fakat bir akıllı telefonda batarya kapasitesi yüksek tutulduğu takdirde diğer özelliklerden feragat edilmesi gerekiyor. Örneğin 5000 veya 6000 mAh’lik bataryalar ile karşımıza çıkan akıllı telefonların, işlemcisinin ve kameralarının beklentilerin altında kaldığını söyleyebiliriz. Bu durumda sunulabilecek en önemli çözüm ise hızlı şarj teknolojisi. Özellikle Çinli markalar, hızlı şarj konusunda önemli yeniliklere imza atıyor. Realme, 28 Şubat’ta gerçekleşecek olan etkinlikte ise, dünyanın en hızlı akıllı telefon şarjını kullanıcıların beğenisine sunacak.

Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!

Realme

Realme, 2021 yılında 125W UltraDart teknolojisini tanıtmıştı telefon dakikalar içerisinde şarjı olmasını sağlayan bu teknoloji kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görmüştü. Fakat söz konusu teknolojinin yalnızca amiral gemisi modellerinde kullanıldığını belirtelim. Fakat Realme, artık hızlı şarj teknolojisine sahip olan akıllı telefonlarını, orta segment modellerinde de kullanacağını açıkladı.

Önümüzdeki haftalarda 28 Şubat‘ta gerçekleşecek olan etkinlikte tanıtılması beklenen teknolojinin ise Red Magic 7 Pro modeli ile tanıtılacak olan 165W şarj gücüne sahip olan adaptör olacak. Bu adaptörler sayesinde 10 dakikalık şarj ile 1,5 gün yoğun kullanımı kurtaracak kadar şarj ömrü bizlere sunacak. Önümüzdeki günlerde yeni etkinlikte tanıtılacak diğer modeller ile alakalı daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom, oyuncuların dünyasına renk katacak yeni markası GAMEON ’u tanıttı.

>> Samsung Yeni Bilgisayar Modelleri Üretecek: Heyecanlı Bekleyiş Başladı