Redmi 10A Özellikleri Belli Oldu: Bütçe Dostu Cihaz

Redmi 10A özellikleri

Redmi 10A özellikleri artık neredeyse kesinleşti. Bu cihazın şimdiden büyük bir beğeni toplayacağını söyleyebiliriz. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Xiaomi’nin alt markası olarak bilinen Redmi, bugünlerde yeni bir cihaz sunmanın heyecanını yaşıyor. Normalde akıllı telefon markaları kendi cihazlarını tanıtmadan önce onları sır gibi saklar. Ayrıca birçok özellik saklı tutulur. Redmi ise bu yolu izlemedi. Şirket yeni çıkacak olan akıllı telefonun özelliklerinin sızdırılmasına izin verdi.

Gelen son detaylara bakacak olursak bu cihazın bütçe dostu bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Hem işlemci hem de ekran özellikleri bakımından kaynaklar bunu doğrular nitelikte. Redmi tarafından geliştirilen yeni akıllı telefon modelinin MediaTek Helio G25 kullanacağı ortaya çıktı.

Redmi 10A özellikleri orta segmente uygun

Redmi tarafından geliştirilen bu akıllı telefon modelinde işlemciden sonra en çok merak edilen detay RAM özellikleri oldu. Cihazın 4 GB RAM ile birlikte geleceği kesinleşti diyebiliriz. Yazılım açısından baktığımızda kutudan çıkar çıkmaz bu akıllı telefon modeli Android 11 alacak.

Redmi 10A özellikleri

Xiaomi alt markası olmasına rağmen neredeyse çatı şirketinden bile daha iyi cihazlar sunmayı başaran bu marka uygun fiyatlı modellerde de farkını gösteriyor. Cihazın HD+ IPS LCD ekran özelliğine sahip olacağı ortaya çıktı. Ayrıca tek yada çift arka kamera ünitesi ve büyük bir pil kaynağı yer alacak.

Cihaz hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor

Bu akıllı telefon modeli ile ilgili bilgiler hızlı bir şekilde gelmeye devam ediyor. Tanıtıma çok az bir süre kala neredeyse bütün özellikleri kesinleşti. Uygun fiyatlı modeller içerisinde yer alacak olan bu cihazın satışından Redmi oldukça umutlu. Fakat beklenmeyen bir şekilde sonu hüsran olabilir.

Sektörde güçlü konumda olan Samsung ve Apple gibi markalara uygun fiyatlı çözümlerle karşılık vermeye çalışan Xiaomi ve Redmi büyük bir başarı yakaladı. Bu başarıyı ne kadar süre devam ettirecekleri ise net değil. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> MIUI 13 Güncellemesini Alacak Telefonlar Belli Oldu: Yakında Geliyor!

>> Xiaomi MIUI 13 Tanıtıldı! Hangi Ürünlere Gelecek ve Detaylar Haberimizde