Redmi A2 Sızdırıldı: En Ucuz Redmi Telefonu!

Redmi A2

Redmi A2 sızdırıldı. İşte giriş segment olarak adlandırılan ülkemize de gelecek uygun fiyatlı yeni telefon hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi’nin genellikle giriş orta segment akıllı telefonlarının ülkemize ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Ülkemizde artmakta olan dolar kuru ve vergiler sebebiyle de giriş ve orta segment akıllı telefonlar daha çok tercih ediliyor. Redmi ise genellikle uygun fiyatlı modelleri Türkiye’ye de getiriyor. Redmi A2 modelinde ülkemizde satışa sunulacağına dair sızıntılar mevcut. Tanıtımı yaklaşmadan önce teknik özellikleri ve tasarım sızdırılan yeni model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Redmi A2 Sızdırıldı: En Ucuz Redmi Telefonu!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde oldukça kalın çerçeveler yer alıyor. Giriş segment akıllı telefonlarda kalın çerçevelere sıkça rastlıyoruz. Bu yüzden normal bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Damla çentikli bir ekran tasarımı ile gelen model HD+ çözündüğünde IPS LCD bir ekran ile geliyor. Bu ekran panelinin 6.52 inçlik bir boyuta sahip olduğunu söyleyelim. Aynı zamanda arka tarafta ikili kamera kurulumu yer alıyor. Genellikle giriş segment akıllı telefonlarda ön ve arkada birer tane olmak üzere toplam 2 kamera kullanılırken. Redmi A2 modelinde ikili kamera kurulumunu yer alması oldukça avantajlı bir durum.

Redmi A2

Bu kameralar 8 MP ana kamera ve ikinci bir yardımcı kamera olarak piyasaya sunulacak. Fakat ikinci kameranın işlevi hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmasa da 2 MP çözünürlüğünde derinlik kamerası olacağını tahmin ediyoruz. Ön tarafında ise 5 MP bir ön kameranın bizleri karşılayacağını tahmin ediyoruz. Fakat henüz orada net bir detay olmadığını tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni model hakkında daha fazla ayrıntısını ortaya çıkabileceğini belirtelim. Teknik tarafa baktığımızda ise 2 GB’lık bir RAM yer alıyor. Zaten Android 13 Go Edition sürümüyle geleceği için 2 GB RAM‘in bir hayli yeterli olacağını söyleyebiliriz. Fakat oyun tarafında herhangi bir beklentinizin olmaması gerekiyor. Pil tarafında ise 5.000 mAh’liık bir yer alıyor. Ayrıca 10W bir şarj ile desteklendi belirtelim. Fiyat tarafına baktığımızda ise 97 Euro’luk bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor.

Redmi A2

Türkiye fiyatında ise 5.000 TL altında satın alabilecek en güçlü modeller arasında yer alacağım tahmin ediyoruz. Henüz yeni modelini Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında net bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Ticaret Savaşı Riskleri Artıyor: Çin Sallanıyor