WhatsApp iPhone Güncellemesi İle Birlikte Beklenen Özellik Geliyor!

WhatsApp iPhone Güncellemesi

WhatsApp iPhone güncellemesi ile uzun süredir Android kullanıcılarının kullandığı özellik karşımıza çıkacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

WhatsApp’ın dönem dönem yeni özellikler ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Bazen söz konusu güncellemeler ilk iOS kullanıcıları, daha sonrasında ise Android kullanıcıları ile buluşuyor. Fakat genel olarak çoğu özelliğin ilk olarak Android kullanıcılarına ulaştığını, hatta Beta sürümünde dahi Android kullanıcılarının onayından geçtiğini belirtelim. Daha sonrasında ise bu özellik iş görür ise, iOS kullanıcılarına da geliyor. Fakat uzun süredir Android kullanıcıların WhatsApp içerisinde kullandığı PiP adı verilen fotoğraf içinde fotoğraf özeliği uzun süredir iOS kullanıcılarına gelmiyordu.

Bir süredir söz konusu uygulamanın iPhone modellerine de geleceği iddia ediliyordu. Fakat  optimizasyon sorunları gibi nedenlerden henüz söz konusu özelliği iPhone modellerinde görememiştik. Sonunda çoğu iOS sürümü, Android’lilerin uzun süredir kullandığı fotoğraf içinde fotoğraf özelliğini kullanmaya başlayacak. Bu özelliğin kullanım tarafında bir hayli işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. İşte yeni özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

WhatsApp iPhone Güncellemesi İle Birlikte Beklenen Özellik Geliyor!

WhatsApp iPhone güncellemesi sayesinde Android’lilerin yıllardır kullandığı fotoğraf içinde fotoğraf özelliği geliyor. Peki nedir bu özellik? İlk olarak söz konusu özelliğin iOS 12.0 ve sonrası iPhone modellerini desteklediğini belirtelim. Fotoğraf içinde fotoğraf özelliği WhatsApp 23.3.77 sürümü ile birlikte iOS 12.0 ve üzeri kullanıcılara ulaşacak. Bu özelliğin amacı iPhone kullanıcılarının görüntülü arama esnasında simgeyi küçülterek farklı uygulamalara da geçiş yapmasını sağlayacak.

WhatsApp iPhone Güncellemesi

Yani WhatsApp’ta görüntülü görüşürken farklı uygulamak açmak da mümkün le gelecek. Bir süredir iOS, haritalar uygulamaları için bu özelliği sunuyordu. Fakat WhatsApp’ın görüntülü konuşma özelliğinde henüz böyle bir özellik yer almıyordu. Yakında yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte görüntülü görüşme esnasında pencere küçültmek mümkün hale gelecek. Bununla beraber 23.3.77 sürümü ile birlikte iOS kullanıcılarının kavuşacağı yeni özelikler de paylaşıldı

Yeni güncelleme ile birlikte belge gönderirken altyazı ekleme imkanı da olacak. Bununla beraber uzun grup konuları ve açıklamaları için destek de sağlanıyor. Önümüzdeki günlerde WhatsApp iPhone güncellemesi hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Vivo Y56 Duyuruldu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!