Vivo Y56 Duyuruldu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Vivo Y56

Vivo Y56 modeli tanıtıldı. İşte uygun fiyatlı 5G telefonlar arasında yer alacak ülkemize de piyasaya sürülmesi beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön paneline damla çentikli bir ekran tasarımı yer alıyor. Fakat alt tarafta bulunan çene bölgesi dediğimiz çerçevenin biraz daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle zaten uygun fiyatlı orta segment takılı telefonlarda çene bölgesinin kalın tutulduğunu görüyoruz. Bu yüzden Vivo Y56 5G modelinin genel hatlarıyla ince çerçevelere sahip bir model olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle benzer fiyat etiketine sahip telefonlarda delikli ekran tasarımı kullanılırken damla çentikli bir ekran tercih edilmesi garip olmuş. Fakat 6.58 inç ekran olduğu için ekranı daha da etkin kullanmak adına bu kararı mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo Y56 Duyuruldu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Arka tarafına baktığımızda ise dikey konumlandırılmış ikili kamera kurulumu yer alıyor. Söz konusu kameraların50 MP ana kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralandığını belirtelim. Ön tarafta yer alan kamera ise 16 MP çözünürlüğünde olacak. İşlemci tarafına baktığımızda ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 700 yonga seti yer alıyor. Bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama yer alacak. Farklı varyantların olup olmadığı henüz bilinmiyor. Fakat hem tarafında 8 GB’lık bir sanal RAM desteği olduğu için herhangi bir kasma donma yaşatmayan bir model olacağını söyleyebiliriz.

Vivo Y56

Özellikle oyun tarafında herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını tahmin ediyoruz. Pil tarafına baktığımızda ise 5000 mAh’lık bir kapasitesi bizleri karşılıyor. Bu pili desteklemek için ise 18W hızlı şarj yer aldığını söyleyebiliriz. Fiyat tarafına baktığımızda ise 240 dolarlık bir fiyat etiketi ile sunulacağını biliyoruz. Ülkemizde henüz satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Fakat 240 doları Türk lirasına çevirdiğimiz zaman 4.500 TL’lik bir fiyat yer alıyor. Üzerine vergiler ve bayi karlarını da eklediğimiz zaman 8.500-9000 TL bandında satılacak bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo Y56

5G destekli ülkemizde satışa sunulan akıllı telefonları değerlendirdiğimiz zaman orta segment skalasında 10.000 TL’nin üstünde fiyat etiketleri karşımıza çıkıyor. Eğer Vivo söz konusu modeli ülkemize getirirse ve 8.500-9.000 TL bandına satışa sunulursa ilgi gören modeller arasında yer alacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Ticaret Savaşı Riskleri Artıyor: Çin Sallanıyor