Redmi AirDots 3 özellikleri belli olmaya başladı

Redmi AirDots 3

Xiaomi’nin yeni TWS kulaklığı Redmi AirDots 3 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. 2021’de tanıtılacak olan kulaklık çok konuşulacak.

.

Günümüzde artık hemen hemen herkesin telefonu olduğu gibi bir de TWS yani gerçek kablosuz kulaklıkları bulunuyor. Telefonlardan 3.5mm kulaklık girişinin kalkması ile yaygınlaşan TWS segmentinde Redmi uygun fiyatı ile dikkat çekmeyi başarmıştı. AirDots serisi ile büyük beğeni toplayan Çinli firma, önümüzdeki yıl karşımıza Redmi AirDots 3 ile çıkmaya hazırlanıyor.

Redmi AirDots 3 çok yakında geliyor

AirDots 3 gerçek kablosuz kulaklıklar (TWS), iletişim standardının sertifika kuruluşu olan Bluetooth SIG’nin web sitesinde yer aldı. Bluetooth SIG listesinde, kulakiçi kulaklıklar Redmi True Buds 2 Pro / Redmi AirDots 3 adıyla geçiyor ve TWSEJ08LS model numarasına sahip. AirDots 3, listeye göre Bluetooth 5.0 bağlantı standardını destekleyecek şekilde onayı almış durumda.

Liste, Redmi’nin üçüncü nesil uygun fiyatlı TWS kulaklıklarının, muhtemelen geliştirme süreci tamamlanmak üzere. AirDots 2 TWS kulaklıklarının bu yıl Temmuz ayında Xiaomi alt markası tarafından küresel olarak piyasaya sürülmüştü.

Redmi AirDots 3

İkinci nesil kulaklıkların sadece 5 ay önce piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, AirDots 3 lansmanının 2021’in ilk çeyreğinde olacağını söyleyebiliriz.

İlk iki modelde, Bluetooth 5.0 bağlantısı yer alıyordu ve oldukça uygun fiyatla satışa sunulmuştu. Daha uygun fiyatlı olan Redmi Earbuds S modeli ise özellikle Türkiye pazarında adeta yok sattı diyebiliriz.

Şu anda AirDots 3 hakkında çok az şey biliniyor. Ancak diğer modellere göre ses kalitesi ve pil ömründe iyileştirmeler ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Tasarımsal açıdan büyük yenilikler sunmayacağı söylenen yeni modelin, aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip olacağı düşünülüyor. Fiyat konusunda ise Redmi’nin 100 dolar bandında bir fiyat belirlemesi bekleniyor.

Hem iOS hem de Android ile uyumlu olacak olan yeni modeller, muhtemelen Android tarafında ses özelleştirme profillerine de sahip olacak. Bu sayede equalizer ayarları daha hassas bir şekilde yapılabilecek.

Türkiye pazarında da 300 ila 400 TL arasında satılmasını beklediğimiz bu kulaklıklar bakalım serinin bir önceki modeli gibi başarılı olabilecek mi?

İlgili Haberler

>> Beklenen model Xiaomi Mi 11, Ocak 2021’de geliyor!

>> Xiaomi ve Samsung Rekabetinde Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here