Beklenen model Xiaomi Mi 11, Ocak 2021’de geliyor!

Beklenen model Xiaomi Mi 11, Ocak 2021’de geliyor!

Xiaomi Mi 11
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin en çok tercih edilen amiral gemisi serisine ait Mi 11 ve Mi 11 Pro modelleri Ocak 2021’de piyasaya sürülecek. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin yeni modellerinin kullanıcılar ile buluşma tarihi kesinleşti diyebiliriz. Digital Chat Station kaynağına göre Mi 11 olarak adlandırılacağı tahmin edilen yeni Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun Ocak 2021’de piyasaya sürüleceği iddia edildi. Büyük markaların amiral gemisi modellerinin piyasaya sürülme tarihlerine baktığımızda Ocak 2021’i görmekteyiz. Samsung’un Galaxy S21 serisinin de Ocak 2021’de tanıtılacağına dair iddialar mevcut. Bu yüzden Ocak 2021, Xiaomi için zor geçecek diyebiliriz. Samsung’un yıllardır revaçta olan serisine karşı göstereceği rekabette başarılı olabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Mi 11 neler sunacak

Twitter’daki Digital Chat Station kaynağına göre Xiaomi Mi 11 olacağı düşünülen yeni modelin Ocak 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. İddialara göre, Mi 11 modelinin daha geç bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Fakat akıllı telefon pazarında artan rekabet ile birlikte, daha erken bir tarihte satışa sunulması planlanıyor.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 modelinin, Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga setinden güç alması bekleniyor. Snapdragon 875 yongasının kullanıldığı ilk telefonun Mi 11 olacağı biliniyor. Hakkında henüz net bilgilere sahip değiliz fakat bazı kesinleşen bilgiler mevcut. Mi 11 Pro modeli 50 MP ana kamera ve 12 MP telefoto kamerası ile gelecek. Aynı zamanda 120 Hz tazeleme oranlı QHD+ bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Samsung’un Galaxy S21 modelinde kullanılacak Exynos 2100 ile rekabet edecek olan Xiaomi’nin Mi 11’indeki Snapdragon 875 işlemcisinin nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu. Ocak ayında akıllı telefon pazarında amiral gemileri yarışacak diyebiliriz. Bu yarış sonucunda hangi marka daha başarılı olacak, hangi modeller daha ilgi odağı olacak, bekleyip göreceğiz. Önümüzdeki yılın ilk aylarında 5 nanometre üretim sürecinden geçecek iki işlemcisinin performanslarını karşılaştıracağız. Önümüzdeki günlerde, Xioami’nin Mi 11 ve Mi 11 Pro modeli hakkında ayrıntılar gelmeye devam edecektir.

İlgili Haberler

>> MIUI 13 çıkış tarihi hakkında yeni bir haber geldi! Hangi telefonlar bu güncellemeyi alacak?

>> Xiaomi ve Samsung Rekabetinde Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı


CEVAP VER