Samsung Galaxy Z Fold 3 fiyatı ile cep yakacak

Samsung Galaxy Z Fold 3 fiyatı ile cep yakacak

Samsung Galaxy Z Fold 3
Google News Abone Ol

Samsung’un 2021’de tanıtacağı Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin maliyeti ortaya çıktı. Görünüşe göre fiyatlar yine cep yakacak.

Rekabet eksikliğine rağmen, katlanabilir akıllı telefon segmenti hareketliliğini pandemiye rağmen sürdürmeye devam ediyor. Şimdiye kadar Samsung, başarılı Galaxy Z Flip serisi ve kısa süre önce piyasaya sürülen Galaxy Z Fold2 sayesinde liderliği bu alanda eline aldı. Şimdi de Samsung Galaxy Z Fold 3 için çalışmalar başlandı.

Bildiğiniz gibi katlanabilir telefonlar 2021’de form değiştirebilir. Özellikle LG’nin bu alanda rulo şeklinde katlanabilir ekranları yer alacak. Ancak Samsung’un yine aynı formu koruması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 önümüzdeki yıl geliyor

Samsung, 2021 yılında muhtemelen Ağustos ayında karşımıza Z Fold 3 ile çıkacak. SamMobile’den gelen bir rapora göre Twitter kullanıcısı @MauriQHD, Galaxy Z Fold3’ün fiyatının Z Fold2 ile aynı olacağını ima ediyor.  Ancak MauriQHD’nin belirttiğine göre sadece maliyet aynı olacak. Muhtemelen satış fiyatı Fold 2’den pahalı olacak.

2.039 dolara mal olan katlanabilir telefonlar tahminlere göre 2021 yılında 2.500 dolardan alıcı bulacak.

Şirket, önümüzdeki yıl portföyünü yeni ve daha ucuz bir Lite varyantının gelmesiyle genişletebilir. Bu, şirketin yalnızca bu segmentteki satışlarını artırmasına yardımcı olacaktır. Dahası, Galaxy Z Fold3 piyasada sağlam bir rakip olmaya hazırlanıyor. Sonuçta Samsung, Ekran altı kamera, AES sayısallaştırıcı ile geliştirilmiş UTG cam, S-Pen desteği ve daha fazlası gibi önemli iyileştirmeler üzerine çalışıyor.

Güney Koreli teknoloji devinin 2021 yılındaki katlanabilir telefon atılımları tam gaz devam edecek. Fiyat konusunda Samsung’un maalesef en az 1-2 yıl daha indirim yapamayacağını düşünüyoruz. Katlanabilir telefonların yaygınlaşması ile 2022 yılında muhtemelen pazarda bir fiyat gerilemesi yaşanacaktır. Fiyatların maksimumda tepe modeller için 1.500 dolara kadar gerilemesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Şu anda 1.500 dolardan satılan telefonların ise bu süreçte 1.300 dolara kadar düşeceği ön görülüyor. 2022 yılında katlanabilir telefonların yaygınlaşması ile Apple’ın da katlanabilir iPhone üreteceği söyleniyor. Tabii Apple yine Apple’lığını yapacak ve bu modelini 2.000 doların altına satmayacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung’un yeni TWS kulaklığının adı Galaxy Buds Pro olacak!

>> Samsung Akıllı Telefon Kar Oranı Rekora Koşuyor: Apple’ın Gözleri Yaşlı


CEVAP VER